Domů arrow ŠKOLNÍ DRUŽINA arrow Činnosti a akce

ŠKOLNÍ DRUŽINA - Činnosti a akce

Zobrazuji položky 1 až 8 (2 stránky)
Školní rok:

Indiánský den dětí ve ŠD21.6.2018

Dne 18. června proběhl v Zelené učebně a prostoru družiny ZŠ Sedmikrásky společně pro děti, které navštěvují školní družinu, den dětí s indiány. I když to dopoledne vypadalo, že každou chvíli začne pršet, nakonec se počasí udobřilo, vysvitlo sluníčko, které hřálo a akce mohla začít.

Děti si vyzkoušely indiánské bubnování v altánku pod vedením paní vychovatelky Janičky, s paní vychovatelkou Dájou zkoušely lukostřelbu na terč, hod míčků na cíl a vytrvalostní skákání přes švihadlo. S paní vychovatelkou Pavlou vyráběly indiánskou čelenku s péry a vyzkoušely si rozluštit indiánskou šifru. 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Společná oslava Dne matek ve ŠD, 18.5.1828.5.2018

Na den 18.5 2018 se těšily děti ze všech oddělení ŠD. Konala se totiž naše oblíbená a tradiční květnová akce. Oblíbená proto, že si děti mohou pozvat své maminky do školy. Mile jsme byli překvapeni počtem návštěvníků. Přišli dokonce i tatínci a dědečci. 

 Paní vychovatelky s dětmi si pro ně připravily pěkná kulturní vystoupení, prvňáčci vystoupili s hraním na flétničky, druháčci zazpívali a zarecitovali, holky z třetích tříd předvedly dramatické taneční vystoupení s názvem Život stromu.

Poté jsme přistoupili k výrobě dárků pro maminky. Ty byly tvořeny metodou „pískohraní“, kdy každý žák vyráběl obrázek z barevného písku. V jídelně zavládla pohodová a tvořivá nálada. Děti tato činnost velice bavila. Maminky jim pomáhaly a nebo si vzájemně povídaly nad šálkem kafíčka.

Moc vám všem děkuji za příjemnou atmosféru pátečního odpoledne. Těším se, že se opět shledáme při této příležitosti v příštím školním roce.

S pozdravem  Dája Kopečková, vychovatelka ŠD


Historie a příběhy Rožnova pod Radhoštěm se ŠD21.3.2018

Všechna oddělení ŠD se již podruhé v tomto školním roce zúčastnila návštěvy VMP. Tentokrát jsme společně s naším průvodcem, panem Mgr. Danielem Drápalou, Ph.D., poznávali historii našeho rodného městečka Rožnova pod Radhoštěm, která je mistrně zpracována ve stálé interaktivní expozici VMP, jíž je sám autorem.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Dětský karneval ŠD, 2.3.184.3.2018

Rok uplynul jako voda a my se opět mohli v pátek 2.3.2018 společně sejít ve školní tělocvičně a užít si tradiční karnevalové odpoledne, které pořádá školní družina pro děti prvního stupně a jejich rodiče. Karnevalová show začala pěveckým překvapením sourozenců Matouškových, kteří si pro nás připravili milé vystoupení v krojích s houslovým hudebním doprovodem. Taneční překvapení a správnou karnevalovou náladu přidaly tanečnice taneční skupiny H2B Nela Jančová a Vali Zvonková.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Výprava za čarovnými bytostmi z moravských pověstí19.1.2018

Ve čtvrtek 18.1.18 jsme s dětmi ze školní družiny III. oddělení ŠD navštívili rožnovskou městskou knihovnu, kde na nás čekala v příjemném prostoru podkrovní galerie hodná paní knihovnice Ilonka Kroupová s knížkami a vyprávěním o čarovných a strašidelných bytostech z moravských pohádek, legend a pověstí.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Předvánoční malování na sklo, 15.12.1717.12.2017

V pátek 15.12. jsme pro naše děti všech oddělení školních družin uspořádali předvánoční výtvarnou dílnu, v níž si měly možnost vyzkoušet malování speciálními barvičkami na různě tvarované skleněné výřezy v podobě srdíček, ptáčků, rybiček a jiných geometrických obrazců, které nám přivezl jejich tvůrce pan Samuel Fojtů. Každý si vybral tvar, jež se mu líbil a barvy, kterými si svůj obrázek podle fantazie vymaloval. Malování na sklíčka bylo snadné, zábavné a velmi efektní, každý, kdo si to vyzkoušel, poznal, že stačí opravdu málo a díky speciálním průsvitným barvičkám si na průhledném sklíčku vytvoří krásný vánoční dáreček, kterým udělá radost sobě nebo svým blízkým. Komu se tvoření se sklíčky zalíbilo, mohl si za asistence rodičů dokoupit další libovolný tvar a velikost sklíčka a v tvoření dárečků společně pokračovat. Pro ty, kteří měli hotovo a jejichž sklíčka se ještě sušila, byly připraveny hrátky s dřevěnými lištami, které si mohli skládat do libovolných struktur 2D obrázků nebo 3D staveb na chodbě vedle družinek pavilonu A. Všem se nám tohle zase trošku jinak pojaté tvoření moc líbilo a rádi bychom v této nově započaté tradici předvánočního sklíčkového malování pokračovali.

Za všechna oddělení ŠD, Bc. Jana Kliková

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Adventní dílna u Ježků7.12.2017

Jako každým rokem, tak i letos děti ze školní družiny z oddělení Ježků, vyráběly s pomocí paní vychovatelky po celý týden tradiční i netradiční originální adventní věnce. Tradiční věnce byly vyrobeny z chvojí, netradiční z barevné pytloviny dotvořené jemnými vánočními ozdobami jako jsou dřevěné vločky, sušené pomeranče, skořice, barevné mašle, zlaté a stříbrné vánoční hvězdy a také mašle z barevné pytloviny.

Do dílničky k nám zavítal i host – sestřička Verunky Lukeštíkové Lucinka, která jí pomáhala s výrobou adventního věnce. Holky celý věnec udělaly společně samy a moc se jim povedl.

Všechny děti si v adventní dílně také vyrobily pomocí barviček na sklo originální svícen ze skleničky od přesnídávky, do kterého dostaly čajovou svíčku a doma jim tak po zapálení může zpříjemnit čekání na Ježíška.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Adventní slavnost a přivítání zimy, 1.12.4.12.2017

V pátek 1.12.17 jsme se v oddělení ŠD Sluníček společně setkali v příjemné atmosféře adventní slavnosti světla a vydali se na cestu adventní spirálou, abychom symbolicky přivítali čas přicházející lásky, radosti a tajuplného předvánočního očekávání. V předešlých dnech jsme si vytvořili barevné svícny a adventní věnce, které tvoří neodmyslitelnou součást celé této akce. Společnou básničkou jsme si přivolali světýlko, za kterým se každý z nás vydal se svou lucerničkou do středu spirály, aby jej mohl rozsvítit a vynést ven jako dar, kterým posvítí na cestě nejen sobě, ale i všem ostatním. Když jsme postupně rozzářili celou spirálu, rozsvítili první svíci na adventním věnci a zazpívali děkovnou písničku, už nic nebránilo tomu, přivítat a užít si kouzlo zimy také přímo venku, a to pořádnou koulovačkou, stavěním sněhuláků a sněhových iglú.

III. odd. ŠD, Bc. Jana Kliková

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Zobrazuji položky 1 až 8 (2 stránky)
Školní rok:

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola