Domů arrow ŠKOLNÍ DRUŽINA arrow Činnosti a akce

ŠKOLNÍ DRUŽINA - Činnosti a akce

Zobrazuji položky 1 až 5 (1 stránka)
Školní rok:

Halloweenské ozvěny ve ŠD3.11.2019

Takto halloweensky jsme se ve školní družině oddělení Sluníček bavili ve dvou po sobě jdoucích dnech po prázdninovém příchodu do školy. V krásných kostýmech, ve kterých přišly děti z halloweenské dopolední výuky, jsme vytvářeli ozdobné pavučiny, soutěžili o nejrychleji i nejkrásněji mumifikovanou mumii. V dalším dni jsme pokračovali zábavným malováním vylosovaných halloweenských obličejů barvičkami na tvář kamaráda.

ŠD Stromotvoření, 24.10.1929.10.2019

Dne 24.10.19 uspořádala ŠD pro děti všech 3 oddělení tradiční společnou akci s názvem Stromotvoření, která se tematicky vztahuje ke Dni Stromů. Díky krásnému teplému počasí jsme mohli poznávací část se stromovými hádankami, kvízy a úkoly uskutečnit v prosvětleném venkovním prostoru našeho nového atria. U paní vychovatelky Pavly z oddělení Včelek si děti vyzkoušely, jak znají jednotlivé druhy stromů a mohly se podívat, ohmatat i zahrát na jejich dřevo. Soutěžení v družstvech o oblíbené sladké odměny proběhlo na stanovišti u paní vychovatelky Dáji z oddělení Hvězdiček, v rámci něhož děti vybíraly správnou odpověď z kvízových otázek o stromech. Listové tvoření se uskutečnilo uvnitř školy v oddělení Sluníček u paní vychovatelky Jany, kde děti prostřednictvím listů z javoru a lísky vytvářeli otiskem paprsky listových sluníček. Jak se vše povedlo, můžete prohlédnout níže a příští rok se těšíme, že přizveme stromy opět mezi nás…

Měsíc stromů ve ŠD Sluníčka24.10.2019

Na stromy se dá dívat z mnoha různých úhlů pohledů a díky nim se nám nabízí nespočetně tematických námětů a inspirací jak s nimi pracovat, tvořivě se s nimi spojovat, poznávat a vnímat jejich působení nejen vnějším, ale i vnitřním pohledem.

Každým rokem se po celý měsíc říjen stává tématem našich činností a aktivit ve školní družině právě strom. Zkoumáme jej jako domov živých organismů, jako rostlinu s typickými poznávacími znaky. Strom se učíme vnímat svými pocity a smysly a stává se nám také parťákem v mnoha venkovních pohybových hrách v prostoru školního pozemku.

Aktuálně jsme do našeho hravého zkoumání a soutěžení zapojili také nově nainstalované didaktické a herní prvky, které utvořily přirozené herní a odpočinkové zázemí v přírodním prostoru školního pozemku.

ŠD Hruškohrátky, 27.9.1930.9.2019

Prázdniny utekly jako voda a přišel měsíc září. Sluníčko nám přálo a hřálo, a tak jsme s dětmi mohli trávit společné chvilky venku. Minulý týden 27.9. proběhlo ve školní družině první společné odpoledne všech družin, které se jmenovalo Hruškohrátky. Počasí si s námi celé dopoledne hrálo - chvilku pršelo, chvilku svítilo sluníčko a už to vypadalo, že budeme muset být ve škole, ale nakonec se umoudřilo a my byli venku. Děti si mohly vyzkoušet překážkovou dráhu ve štafetových družstvech, u které byla paní vychovatelka Jana, vyrobit si s paní vychovatelkou Pavlou pomocí korkového tisku hrušku a s paní vychovatelkou Dájou si vyluštily křížovku, osmisměrku, povídaly si o hruškách a soutěžily O nejdelší hruškovou slupku. Na prvním místě v této soutěži se umístila Terezka Večeřová, druhé místo obsadila Nina Richterová a krásné třetí místo patřilo Honzíkovi Roobovi. Oceněný byl i Vojta Kubíček ze 4.A, protože nejrychleji sám  vyluštil velice těžkou křížovku. Ráda bych poděkovala mamince Radce Hrstkové, která nám pomáhala v tvořícím koutku a s luštěním křížovek. I přes zamračené počasí se odpoledne vydařilo a už se těšíme na další společné ŠD odpoledne.

p.v. Pavla Kolářová

Školní družina ve Středisku volného času, 10.9.1910.9.2019

Již třetím rokem pořádá naše škola ve spolupráci se Střediskem volného času společné odpoledne zaměřené na představení zájmových kroužků. Děti se v rámci návštěvy seznamují s prostory, pedagogy a náplní vybraných zájmových útvarů. Mohou si tak na vlastní kůži vyzkoušet, jak jednotlivé aktivity probíhají, otestují si, co je baví. Jako bonus si odnášejí malé dárečky a prezentační letáčky s potřebnými informacemi pro rodiče. Letos děti měly možnost zatančit si street dance ve studiu H2B, vyzkoušet hravou výuku anglického jazyka, pohrát si s legem v legohrátkách. Venku se zapojily do práce se cvičeným pejskem a sportovních pohybových her. Děkujeme za pěkně strávené odpoledne a přejeme kolegům ze SVČ hodně spokojených a nadšených dětí, prožitků vzájemného obohacení a radosti ze společné práce.

p.v. Jana Kliková

Zobrazuji položky 1 až 5 (1 stránka)
Školní rok: