Domů arrow ŠKOLNÍ DRUŽINA arrow Činnosti a akce

ŠKOLNÍ DRUŽINA - Činnosti a akce

Zobrazuji položky 1 až 8 (2 stránky)
Školní rok:

Historie a příběhy Rožnova pod Radhoštěm se ŠD21.3.2018

Všechna oddělení ŠD se již podruhé v tomto školním roce zúčastnila návštěvy VMP. Tentokrát jsme společně s naším průvodcem, panem Mgr. Danielem Drápalou, Ph.D., poznávali historii našeho rodného městečka Rožnova pod Radhoštěm, která je mistrně zpracována ve stálé interaktivní expozici VMP, jíž je sám autorem.

Dětský karneval ŠD, 2.3.184.3.2018

Rok uplynul jako voda a my se opět mohli v pátek 2.3.2018 společně sejít ve školní tělocvičně a užít si tradiční karnevalové odpoledne, které pořádá školní družina pro děti prvního stupně a jejich rodiče. Karnevalová show začala pěveckým překvapením sourozenců Matouškových, kteří si pro nás připravili milé vystoupení v krojích s houslovým hudebním doprovodem. Taneční překvapení a správnou karnevalovou náladu přidaly tanečnice taneční skupiny H2B Nela Jančová a Vali Zvonková.

Výprava za čarovnými bytostmi z moravských pověstí19.1.2018

Ve čtvrtek 18.1.18 jsme s dětmi ze školní družiny III. oddělení ŠD navštívili rožnovskou městskou knihovnu, kde na nás čekala v příjemném prostoru podkrovní galerie hodná paní knihovnice Ilonka Kroupová s knížkami a vyprávěním o čarovných a strašidelných bytostech z moravských pohádek, legend a pověstí.

Předvánoční malování na sklo, 15.12.1717.12.2017

V pátek 15.12. jsme pro naše děti všech oddělení školních družin uspořádali předvánoční výtvarnou dílnu, v níž si měly možnost vyzkoušet malování speciálními barvičkami na různě tvarované skleněné výřezy v podobě srdíček, ptáčků, rybiček a jiných geometrických obrazců, které nám přivezl jejich tvůrce pan Samuel Fojtů. Každý si vybral tvar, jež se mu líbil a barvy, kterými si svůj obrázek podle fantazie vymaloval. Malování na sklíčka bylo snadné, zábavné a velmi efektní, každý, kdo si to vyzkoušel, poznal, že stačí opravdu málo a díky speciálním průsvitným barvičkám si na průhledném sklíčku vytvoří krásný vánoční dáreček, kterým udělá radost sobě nebo svým blízkým. Komu se tvoření se sklíčky zalíbilo, mohl si za asistence rodičů dokoupit další libovolný tvar a velikost sklíčka a v tvoření dárečků společně pokračovat. Pro ty, kteří měli hotovo a jejichž sklíčka se ještě sušila, byly připraveny hrátky s dřevěnými lištami, které si mohli skládat do libovolných struktur 2D obrázků nebo 3D staveb na chodbě vedle družinek pavilonu A. Všem se nám tohle zase trošku jinak pojaté tvoření moc líbilo a rádi bychom v této nově započaté tradici předvánočního sklíčkového malování pokračovali.

Za všechna oddělení ŠD, Bc. Jana Kliková

Adventní dílna u Ježků7.12.2017

Jako každým rokem, tak i letos děti ze školní družiny z oddělení Ježků, vyráběly s pomocí paní vychovatelky po celý týden tradiční i netradiční originální adventní věnce. Tradiční věnce byly vyrobeny z chvojí, netradiční z barevné pytloviny dotvořené jemnými vánočními ozdobami jako jsou dřevěné vločky, sušené pomeranče, skořice, barevné mašle, zlaté a stříbrné vánoční hvězdy a také mašle z barevné pytloviny.

Do dílničky k nám zavítal i host – sestřička Verunky Lukeštíkové Lucinka, která jí pomáhala s výrobou adventního věnce. Holky celý věnec udělaly společně samy a moc se jim povedl.

Všechny děti si v adventní dílně také vyrobily pomocí barviček na sklo originální svícen ze skleničky od přesnídávky, do kterého dostaly čajovou svíčku a doma jim tak po zapálení může zpříjemnit čekání na Ježíška.

Adventní slavnost a přivítání zimy, 1.12.4.12.2017

V pátek 1.12.17 jsme se v oddělení ŠD Sluníček společně setkali v příjemné atmosféře adventní slavnosti světla a vydali se na cestu adventní spirálou, abychom symbolicky přivítali čas přicházející lásky, radosti a tajuplného předvánočního očekávání. V předešlých dnech jsme si vytvořili barevné svícny a adventní věnce, které tvoří neodmyslitelnou součást celé této akce. Společnou básničkou jsme si přivolali světýlko, za kterým se každý z nás vydal se svou lucerničkou do středu spirály, aby jej mohl rozsvítit a vynést ven jako dar, kterým posvítí na cestě nejen sobě, ale i všem ostatním. Když jsme postupně rozzářili celou spirálu, rozsvítili první svíci na adventním věnci a zazpívali děkovnou písničku, už nic nebránilo tomu, přivítat a užít si kouzlo zimy také přímo venku, a to pořádnou koulovačkou, stavěním sněhuláků a sněhových iglú.

III. odd. ŠD, Bc. Jana Kliková

Hvězdičky a Ježci pouštěli draky2.11.2017

Dne 20. října se vydaly děti ze školní družiny oddělení Hvězdiček a Ježků společně pouštět draky. Sluníčko nám pěkně hřálo, větřík sem tam pofukoval, nálada byla veselá, a tak nebránilo nic tomu, abychom se společně vydali na kopec Láz.

Stromotvoření, 25.10.1726.10.2017

Stromotvoření je společná školní akce všech 3 oddělení ŠD, kterou již druhým rokem pořádáme jako návazný odkaz k celosvětovému Dni stromů. Jak již název napovídá, hravé, tvůrčí a poznávací aktivity jsou vymezeny společným tématem, kterým je strom. Akce probíhala v prostorách galerie školy a třídy ŠD Sluníček v pavilonu F, děti se rozdělily do 3 skupin podle svých oddělení a postupně se střídaly na 3 připravených stanovištích.

Zobrazuji položky 1 až 8 (2 stránky)
Školní rok: