PROJEKTY - EU peníze školám

Logo projektu EU Peníze školám

Naše škola se zapojila do operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost CZ.1.07  Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách s názvem „EU peníze školám“.
Na základě pravidel stanovených MŠMT získala škola po procesu hodnocení a schválení částku 1 709 861 Kč.
Projekt má název Používání moderních metod výuky a registrační číslo CZ.1.07/1.4.00/21.2991.
Realizace začala 1. 7. 2011 a projekt potrvá do 31. 12. 2013.

Využitím základních šablon jsme získali finanční prostředky určené na inovace ve vzdělávání, vzdělávání pedagogů nebo individualizace. Projekt „EU peníze školám“ nám tedy poskytuje možnost nákupu nových technologií, pomůcek a učebnic, umožňuje pedagogům dále se vzdělávat a motivuje je k tvorbě nových výukových materiálů, které ve zvolených předmětech přispějí ke zvýšení zájmu žáků a k jejich větší zapojenosti do výuky, nebo ke zlepšení jejich finanční, čtenářské a informační gramotnosti. V některých předmětech došlo k rozdělení tříd za účelem efektivnější práce s  žáky. Formou individualizace výuky byli žáci vedeni k rozvoji čtenářských a matematických dovedností, efektivnímu vyhledávání a kritickému vyhodnocování  informací,  k práci s moderními technologiemi a v případě výuky cizích jazyků k rozvoji individuálních schopností.

Sumarizace projektu

Prioritní oblast Počet šablon

Čtenářská a informační gramotnost – individualizace

5

Čtenářská a informační gramotnost – inovace

Cizí jazyky - individualizace

ICT - inovace

Oblast digitálních technologií - DVPP

Matematická gramotnost – inovace

Matematická gramotnost - individualizace

Přírodní vědy – inovace

3

Odkaz na digitální učební materiály vytvořené našimi pedagogy v rámci projektu naleznete zde.