Domů arrow EKOŠKOLA arrow Akce

EKOŠKOLA - Akce

Zobrazuji položky 1 až 6 (1 stránka)
Školní rok:

Vyhodnocení sběrových aktivit 16.7.2018

Sběr láhví a plastů v roce 2017/18

I v letošním školním roce se naše škola zapojila do sběrových aktivit. Nejlepší sběrači byli, jako každý rok, oceněni.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na spolupráci v dalším školním roce.

Ekotým

Vyhodnocení sběru papíru zde.

Vyhodnocení sběru plastů zde.

Zpráva k vyhodnocení sběrových aktivit zde.

Podskalka uklízí Rožnov25.4.2018

Podskalka uklízí Rožnov
Čtvrťáci a páťáci se 18. dubna zúčastnili akce SVČ Úklid Rožnova p/R. Po svačině jsme se vydali na Skalku, ke knihovně a přes Energetik, Výsluní až k hotelu Relax. Z Veřmířovského potoka jsme vytáhli kolo, žehličku, část rotopedu, tenisovou raketu, deštník, kusy železa a další věci, které do potoka nepatří. Žehlící prkno nám paní učitelka zakázala vytahovat, že bychom tam spadli. Lesík Skalka byl hodně znečištěn. Co nás překvapilo? Lesík nad Energetikem k Výsluní byl celkem čistý. Nejtěžší úlovek byl nález kbelíku s betonem u Relaxu. Práce byla namáhavá, ale užitečná. Vrátili jsme se do školy unavení, žízniví, ale spokojení. Jsme rádi, že jsme pomohli s úklidem našeho města.
       Valča a Filda z ekotýmu 5.A

Den vody6.4.2018

Den vody na Podskalce

Na ZŠ Pod Skalkou jsme si 22. března připomněli Světový den vody. Jako Ekoškola vodou šetříme a snažíme se ji neznečišťovat. Ve vyučování často o významu vody s učiteli hovoříme a nabyté vědomosti přenášíme i do svých domovů. Jak jsme to letos oslavili? Společnými silami jsme vytvořili „Water news“ – vodní noviny, ve kterých se objevila výtvarná i literární dílka Podskaláků. Při vchodu do školy jsme pro veřejnost uskutečnili ochutnávku čisté vody. Stovka zájemců rozeznávala vodu z kohoutku, filtrovanou, křišťálovou, šungitovou, ale i vodu z PET lahví. Nejvíce chutnala voda křišťálová a kohoutková, zaujala i voda filtrovaná. Děti z 1. stupně si užily pokusů s vodou, které si pro ně připravili žáci 8. B a 9. A. Sto padesát žáčků mohlo sledovat vodní sopku, lávovou lampu, filtraci vody, vznik krystalů soli, nadnášení ve slané vodě, vzduchové bubliny ve vodě, míchání různých kapalin a další z dvanácti pokusů. Galerie školy se stala místem setkání mladších dětí se staršími, učitelé jen přihlíželi příjemné, a přitom naučné atmosféře. Všechny aktivity ke Dni vody naplánoval na svých schůzkách Ekotým, kterému tímto děkujeme.

Zuzana Mrlíková

Ekotým na chatě Mír20.11.2017

Ekotým na chatě Mír
Osmnáctičlenná skupinka ekotýmáků se vydala 13. a 14. 11. na výjezdní seminář na chatu Mír. Od školy jsme vyšli posilněni obědem, a to pěšky. Počasí bylo značně nejisté. Z podzimní plískanice jsme se cestou dostali do pohádkově zimní krajiny a vystoupali jsme ze 400 m nad mořem do 710 m. Cesta s bágly na zádech trvala skoro dvě hodiny. Za odměnu na nás čekal teplý čaj, praskající kamna a přívětivý pan kuchař. Hned jsme se ubytovali do moderně starodávných pokojů (jak to nazval Filip).

Ocenění za sběr pet láhví19.10.2017

Radnice ocenila děti za sběr PET lahví

Již po třinácté rožnovská radnice vyhodnotila nejlepší sběrače PET lahví. Předat ocenění nám přišel místostarosta Jan Kučera. Oceněnými dětmi z naší školy byla na 1. místě Nela Jančová ze 4. B s 5 770 ks PET lahví, na 2. místě Michaela Jurečková ze 7.B s 3 445 ks PET lahví a na 3. místě Kristina Plachejdová z 9. B s 3056 ks PET. Děkujeme městskému úřadu a p. Němcové za milé dárky pro sběrače.  Ve sběru nám pomáhá i rožnovské kino. Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří nám věrně při sběru PET lahví pomáhají. Počet nasbíraných lahví klesá, ale je možné, že klesá i jejich nákup. Znamenalo by to, že se více pije čistá voda a zdravější nápoje. Tento trend pozorují i na jiných školách. Mimochodem -  na každého občana Rožnova připadá více než 52 kilogramů vytříděných odpadů, tedy papíru, plastu, skla a nápojového kartonu. Na území města se nachází 78 stanovišť s 306 kontejnery na tříděný odpad.  Problémem PET lahví je především doba rozkladu, která činí od 50 do 300 let. PET láhve lze recyklovat omezeně 20 – 50x, v přírodě jsou plasty téměř nezničitelné -  jsou lehké, odolné, pružné a odolávají vodě, slunci (i UV záření) a mechanickému poškození.

Zuzana Mrlíková

Slavnostní vyhlášení v Senátu ČR21.8.2017

Za ranního rozbřesku 22. 6. 2017 vyjela tříčlenná skupina ze ZŠ Pod Skalkou (jmenovitě Jan Štěpaník, Radim Slovák a Zuzana Mrlíková) do Prahy převzít si vytoužený titul Ekoškola.

Zobrazuji položky 1 až 6 (1 stránka)
Školní rok: