Zprávičky ze školního klubu21.11.2018

Kroužek šikulové

Na naší škole probíhají v odpoledních hodinách kroužky určené pro žáky prvního stupně. V kroužku šikulové se s dětmi paní vychovatelka, zaměřila na jemnou motoriku. Děti si vytvářeli pro sebe a své maminky náramky z perliček. Také se dozvěděli něco o korálkování, jako nejtradičnější rukodělné aktivitě, která má v České republice své nezastupitelné místo. V předvánočním čase si děti budou moci vytvořit vánoční dekorace.

Kroužek „Malí Kuchtíci“

Mezi další kroužek, který probíhá v odpoledních hodinách patří „Malí Kuchtíci“. Děti jsou seznámeny s tím, jak se správně stravovat. V kroužku Vaření se malí kuchtíci naučí připravovat jednoduchá i složitější, klasická i netradiční jídla. Děti se seznámí s kuchyňskými nástroji, učí se pracovat s recepty a za pomocí paní vychovatelky se snaží pochopit pracovní postup. Při vaření děti spolupracují ve skupině a po celou dobu udržují pořádek na svém pracovním místě. Potravinami neplýtvají. Recepty děti dostanou a mohou si je zapisovat nebo zakreslovat do svého Deníku kuchaře. O dokončený pokrm se děti dělí ve skupince, vzájemně oceňují svou práci a také si kousek odnesou domů na ochutnání rodičům.