Aktuality

Zobrazuji položky 49 až 56 (10 stránek)
Školní rok:

Nejlepší PET sběrači27.11.2018

Radnice ocenila děti za sběr PET lahví
 Již po čtrnácté rožnovská radnice vyhodnotila nejlepší sběrače PET lahví. Předat ocenění se dostavila místostarostka Kristýna Kosová. Oceněnými dětmi z naší školy byla na 1. místě Nela Jančová, na 2. místě Míša a Nikola Jurečkovy a na 3. místě Daniel Kotulek. Děkujeme městskému úřadu a p. Němcové za pěkné dárky. Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří nám věrně při sběru PET lahví pomáhají. Na každého občana Rožnova připadá více než 57 kilogramů vytříděných odpadů, tedy papíru, plastu, skla a nápojového kartonu. Průměr v ČR je 47 kg. Prosincem letošního roku sběr PET lahví na školách končí, byla nám však přislíbena jiná dobrodružná cesta pro školáky. Třídit PET lahve budeme určitě i nadále, ale využijeme kontejnery ve svém blízkém okolí. 

Zuzana Mrlíková   


Cituji ze zprávy T. Grossa :       
Rekordních 604.074 ks kusů PET lahví sesbírali žáci rožnovských mateřských a základních škol ve školním roce 2017/2018. Toto množství činí v přepočtu více než 25 tun plastového odpadu, který se díky školákům v Rožnově p.R. podařilo vytřídit a vrátit do výroby. Město Rožnov školám vyplatilo odměnu přesahující 111,6 tis. korun.
Z Rožnova až do Pardubic (180 kilometrů) by se natáhl had vyrobený ze všech PET lahví sesbíraných žáky rožnovských mateřských a základních škol v minulém školním roce. Anebo pokrytí celého rožnovského Masarykova náměstí kobercem utkaným z vlákna, na které se také recyklované PET lahve používají…
 Vůbec nejlepším „sběračem“ PET lahví se stal Matyáš Valicec z MŠ 1. Máje 1153, který nasbíral za jeden školní rok 25.850 ks PET lahví.
V letošním roce bylo město Rožnov pod Radhoštěm opět oceněno druhým místem v krajské soutěži „O Keramickou popelnici“.
 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Házená druhých tříd27.11.2018

Rožnovská a Radhošťská školní liga v házené pro druhé třídy ZŠ
Školní liga v malé házené je soutěž pro žáky prvního stupně základních škol z Rožnova pod Radhoštěm. V průběhu roku se děti vybraných ročníků setkávají na turnajích a seznamují se s tímto tradičním míčovým sportem. Turnaje se pro tuto věkovou kategorii hrají na polovině běžného hřiště pro házenou. Do sportovní haly SŠIEŘ v Rožnově se tak vejdou dvě hřiště, které umožní účast až deseti družstev na turnaji. Někdy se turnaje přenesou také  do tělocvičny ZŠ Pod Skalkou, která je dlouhodobě útočištěm házenkářů v Rožnově. Zde se hraje na jednom hřišti.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Házena prvních tříd27.11.2018

Rožnovská a Radhošťská školní liga v házené pro první třídy ZŠ
Školní liga v malé házené je turnajová soutěž pro žáky prvního stupně základních škol z Rožnova a blízkého okolí. ZŠ Pod Skalkou je základnou pro tyto turnaje. V průběhu roku se děti vybraných ročníků setkávají na turnajích a porovnávají své dovednosti v běhání, přihrávání a házení na branku při „malé házené“. Ta se hraje většinou v hale SŠIEŘ na polovině běžného hřiště pro házenou (20x40m). Na turnaji prvních ročníků, tedy těch nejmenších, se ale hrálo v tělocvičně ZŠ Pod  Skalkou, která má rozměry 15x27m a pořadatelé i takto malé hřiště rozdělí dětem na další dvě menší. Prvňáčci se totiž setkávají na podzimním turnaji s házenou poprvé a tak je důležité hlavně pochopit pravidla.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Bruslení 2. stupně27.11.2018

Podskalka bruslí a boduje
Na druhém stupni se konají v současné době různé sportovní aktivity. Pan učitel Tolar a jeho svěřenci přivezli druhé místo z okresního kola žáků šestých a sedmých tříd ve florbale. Kluci překvapili a zaslouženě postoupili do okresního kola. Pan učitel Janošek zapojuje kluky a holky do organizace házenkářských turnajů Dobiáš Cup – Rožnov 2018 a kluci z druhého stupně (házenkáři) se sami těchto třídenních turnajů účastní. Brzy se bude chystat doskočiště na skok vysoký, které bude připravené k tradičnímu školnímu závodu ve skoku vysokém „Vánoční laťce“. V běžných hodinách tělesné výchovy se začne tedy pilovat technika a odrazová síla, aby byly výkony co „nejvyšší“.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Zprávičky ze školního klubu21.11.2018

Kroužek šikulové

Na naší škole probíhají v odpoledních hodinách kroužky určené pro žáky prvního stupně. V kroužku šikulové se s dětmi paní vychovatelka, zaměřila na jemnou motoriku. Děti si vytvářeli pro sebe a své maminky náramky z perliček. Také se dozvěděli něco o korálkování, jako nejtradičnější rukodělné aktivitě, která má v České republice své nezastupitelné místo. V předvánočním čase si děti budou moci vytvořit vánoční dekorace.

Kroužek „Malí Kuchtíci“

Mezi další kroužek, který probíhá v odpoledních hodinách patří „Malí Kuchtíci“. Děti jsou seznámeny s tím, jak se správně stravovat. V kroužku Vaření se malí kuchtíci naučí připravovat jednoduchá i složitější, klasická i netradiční jídla. Děti se seznámí s kuchyňskými nástroji, učí se pracovat s recepty a za pomocí paní vychovatelky se snaží pochopit pracovní postup. Při vaření děti spolupracují ve skupině a po celou dobu udržují pořádek na svém pracovním místě. Potravinami neplýtvají. Recepty děti dostanou a mohou si je zapisovat nebo zakreslovat do svého Deníku kuchaře. O dokončený pokrm se děti dělí ve skupince, vzájemně oceňují svou práci a také si kousek odnesou domů na ochutnání rodičům.

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Světový den laskavosti - 13. listopad21.11.2018

Žáci z 8.A Tereza Grošková, Tereza Dobešová, Ondřej Trčka a Jana Koryčanská z 9.A, se zúčastnili projektu Nadace Karla Janečka „Jsem laskavec“. Světový den laskavosti se slaví 13.listopadu a zapojuje se do něj více než 14 tisíc školáku z celé České republiky. Žáci upekli perníky, které pak donesli do domova seniorů v Rožnově pod Radhoštěm. Tento laskavý skutek potěšil seniory a vykouzlil jim úsměv na tváři.

Lucie Šťastná - vychovatelka ŠK

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Halloween 1.B a 9.B11.11.2018

Halloween.

Ve středu 31. 10. 2018 žáci z 9. B vydlabávali se svými prvňáčky z 1. B dýně, a tak společně oslavovali Halloween. Všem se povedla minimálně jedna krásná a strašidelná dýně, někdo dokonce stihl i dvě. 

9.B

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Plán na měsíc listopad7.11.2018

Plán zde


Zobrazuji položky 49 až 56 (10 stránek)
Školní rok:

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola