Aktuality

Zobrazuji položky 33 až 40 (13 stránek)
Školní rok:

Den vody v 1.B27.3.2019

1.B si den vody krásně užila. A nejen ten. Celý týden se s námi učil a učí Rákosníček. Na okně se mu líbí, protože má pěkný rozhled. Děti ve třídě mají všechny rády modrou barvu, takže nebyl žádný problém, aby se v den vody zakouzlily do vodních barev. :-)

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Ponožkový den27.3.2019

PONOŽKOVÝ DEN
Ve čtvrtek 21. března jsme si ve škole připomněli Světový den Downova syndromu, což je geneticky podmíněné onemocnění, které je způsobeno poruchou 21. chromozomu. Tento Světový den má i svůj vlastní symbol a tím je pár odlišných ponožek. Ponožky symbolizují chromozomy - část buňky, jejichž anomálie způsobuje Downův syndrom.
Ve čtvrtek děti přišly do školy v různých ponožkách, a tak podpořily lidi s tímto onemocněním. Učitelé si s žáky popovídali o různosti mezi lidmi. Příjemně jsme si zpestřili školní den a něco se přiučili.                          

Ekotým
 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


O poklad strýca Juráša25.3.2019

Úspěch našich žáků v okresním kole literární a výtvarné soutěže

Ve čtvrtek 21. 3. 2019 proběhlo v Městské knihovně ve Valašském Meziříčí slavnostní vyhlášení vítězů okresního kola literární soutěže O poklad strýca Juráša. Letošní téma neslo název Já a můj hrdina.
Tereza Včelařová ze třídy 8. B zaujala porotu svou básničkou Moje superhrdinka a obsadila v kategorii poezie krásné druhé místo.
Na druhém místě se umístil také Pavel Onheiser  ze třídy 9. B. Jeho komiks Cesta za hrdinou sklidil v silné konkurenci velký úspěch.
Terce i Pavlovi gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole, do kterého oba postupují.
 

S. Štědrá

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Florbal na Podskalce25.3.2019

 

Na Podskalce se opět sportovalo. V době, kdy nám už pomalu končilo bruslení na zimním stadionu a s ním i lední hokej, se v naší tělocvičně konal turnaj ve florbale, který pro žáky druhého stupně uspořádali tělocvikáři.
Do školy jsme v minulém roce pořídili nové mantinely na florbal a tím se hra výrazně urychlila. Dříve jsme museli vytahovat míčky pod lavičkami a topením nebo čekat až ho někdo „vyškrábne“ pod mříží. Dnes je hra plynulá a všichni si ji mnohem lépe užijí. Proto byl o turnaj také velký zájem. (Částečně to  bylo i proto, že se akce konala v době školního vyučování) Podmínkou vytvoření družstva bylo, že v něm musí být alespoň dvě děvčata. Šesťáci a sedmáci ve své kategorii takto vytvořili tři družstva a podobně na tom byli i žáci osmých a devátých ročníků. Ti měli navíc možnost, tedy vítězný tým, porovnat své síly s družstvem sestaveným z učitelů školy. Výsledky utkání nejsou důležitá, hlavní věc je,  že se hrálo a hrálo  se dobře. To můžete posoudit sami z fotografií.

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Školní liga v házené20.3.2019

Školní liga v házené - 2. ročník ZŠ – Rožnov pod Radhoštěm


Družstva Rožnovské a Radhošťské školní ligy se zúčastnila dalšího turnaje Školní ligy v házené dne  13. 3. 2019 na hale SŠIEŘ v Rožnově pod Radhoštěm. Pro žáky druhého ročníku tak bylo možné rozdělit palubovku běžného velkého hřiště na házenou na dvě menší hřiště a sehrát tak vyšší počet patnácti-minutových utkání ve dvou skupinách, po kterých následovala utkání o umístění. Všechna utkání odřídila zkušená dvojice rozhodčích Janošek a Všetička, kteří jsou žáky 9. ročníku ZŠ Pod Skalkou a zároveň házenkáři TJ Rožnov pod Radhoštěm - oddílu házené. Další organizace se ujali jejich spolužáci, kterým patří za jejich pomoc velké poděkování.
Děti se setkávají s házenou průběžně od prvního ročníku ZŠ a tak nebylo nutné vysvětlovat základní pravidla. Utkání v základních skupinách vypadají zpočátku často nesměle. Později se všichni rozběhají, srovnají se s gumovým míčem Molten a je k vidění pěkná kolektivní házená s mnoha brankami. Na hřišti nechybí bojovnost, úsměvy, podání rukou a fandění, které patří ke každému správnému  sportu. Ve skupině A dominovaly s třemi vítězstvími Zelené Kobylky ze ZŠ Videčská, následovány družstvem Záhumení, Koryčanských Pasek a Podskaláků. Ve druhé skupině B se jako favorité ukázali Kamzíci ze Skalky, před Draky a Sluníčky. O 5. a 6. místo hrály bojovné utkání Koryčanské Paseky ze skupiny A a Sluníčka ze skupiny B s výsledkem 12:6. Třetí místo  patřilo Záhumení, které zvládlo vyrovnané utkání s Draky ze Záhumení (11:9). Vítězné byly Zelené kobylky, které přehrály ve finále unavené Kamzíky z Podskalky 16:5. Gratulace patří nejen vítězům, ale všem družstvům za předvedené výkony a sportovního ducha.


Autor článku: Mgr. Miloslav Janošek, 13. 3. 2019  

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Lyžařský výcvik Kohútka14.3.2019

Lyžařský výcvik sedmáků na Kohútce
Kohútka 4. 3. – 8. 3. 2019, instruktoři: Sedlák, Tolar, Janošek
Z Rožnova jsme vyráželi v pondělí 4. března v 8:15 od kina. Lyžařský areál na Kohútce v Novém Hrozenkově není pro naši školu ničím novým. V roce 2017 jsme byli v tomto středisku ubytováni na komfortním horském hotelu Portáš. V roce 2018 jsme byli v ubytovně Javorka a nyní nás čekalo ubytování v horském hotelu Spartak. Spolu s námi sdíleli náš hotel sedmáci ze ZŠ Kostelec u Holešova.
Předpověď počasí slibovala teploty spíše nad nulou. Na svahu se už při rozřazování do skupiny 1, 2, 3 ukázalo, že s námi nejede moc začátečníků. Třída 7.A má už z prvního stupně s lyžáky bohaté zkušenosti a tak lyžují všichni. Ze třídy 7.B se všichni začátečníci naučili rychle „plužit“ a tak nebyl mezi dětmi nikdo, kdo by výrazně zaostával.  První odpoledne se šlapalo a cvičilo a popojíždělo na menším vleku. První večer si sedmáci po menších přesunech užili na pokojích a proběhla první prezentace na dataprojektoru. Spát se šlo docela pozdě, protože byli všichni plni dojmů a dlouho do noci si je sdělovali.
Druhý den (úterý) bylo zataženo. První skupina se společně s panem Sedlákem přemístila na prudší sjezdovky. Stejně tak druhá skupina s panem učitelem Tolarem. Ve třetí skupině se dopoledne získávaly první lyžařské dovednosti na malém rovném hřišti pod hotelem. Jezdilo se také na vleku, ale jenom na mírném svahu před hotelem. Snowboarďáků bylo méně a tak zůstali s první skupinou. Odpolední lyžování proběhlo od 14 do 16 hodin. Večeře byla jako každé jídlo během lyžáku skvělá. Večer ukončila další prezentace, která proběhla v jídelně.
Třetí den nás budilo sněžení a nových deset centimetrů sněhu nadělalo některým potíže s obouváním lyží a také samotnou jízdou. Nový sníh se totiž hodně lepil. Třetí skupina si troufla na červenou sjezdovku vedle hotelu, která byla docela prudká. Jízdu v pluhu naštěstí zvládli všichni dobře a tak se přešlo k obloučkům a cvičením, které mají jízdu v oblouku a šikmo svahem zdokonalit. Středa je kritický den, je nutné si proto odpočinout a tak jsme odpoledne zašli na hotel Portáš a zajezdili si na lopatách. Koulování a stavění malého „skokánku“ bylo součástí odpočinku od lyží a snowboardů. Večer jsme měli maškarní rej masek, které se prezentovaly krátkým dialogem s porotou nebo si připravily ve skupinkách scénky. Porota rozhodla o tom, že nejlepší masku a provedení scénky měly Viky a Terka a to i přesto, že byla scénka až hororová. Další umístění: 2. společné místo Pipi dlouhá punčocha a odvážná scénka Travesti Show, 3. místo Detektiv story, 4. společné místo scénka Jofinka a scénka Spidergirl. Každý účastník a také nejlepší scénky byli odměněni.
Ve čtvrtek jsme se dopoledne zlepšovali ve stylu a všichni trénovali na odpolední závod ve sjezdu, který měl kategorii dívek, chlapců a snowboardistů. Samostatná kategorie byla naše profi-lyžařka Naty. Závod proběhl ve dvou kolech a všichni se alespoň v jednom kole dostali v pořádku do cíle. Po večeři se udílely ceny. Filip stihl ještě prezentaci o disciplínách snowboardingu. Nejlepším lyžařům klukům, kterým vládl Šimon následován Markem, Blažejem a Adamem. Mezi snowboardisty  byl nejlepší Filip před Zdeňkem a Samem. Mezi holkami vyhrála s nejlepším časem Naty, která už musela odjet a tak jsme předali první místo Terce, druhé Karolíně, třetí Martině a čtvrté obsadila Bára. Opět všechny potěšily drobné sladké odměny. Následovala diskotéka společná pro nás i Kostelec s ukončením v 23 hodin.
Pátý den se balilo a někteří už jen odpočívali. Část třetí skupiny se poprvé projela na čtyřsedačce a sjela delší svah u hotelu Kohútka. Lyžaři ze skupin 1 a 2 zůstali na pěkné sjezdovce u hotelu. Na Spartaku se mezitím uklízelo a předávaly se pokoje. Věci nám svezl traktor na vlečce a my se vypravili pěšky na parkoviště pod Kohútkou. Tam jsme si udělali ještě společnou fotku a cesta domů autobusem už proběhla v klidu, jako ostatně celý lyžařský výcvikový kurz. Za to bychom chtěli poděkovat našim sedmákům a také všem z hotelu Spartak.
Dne 10. 3. 2019, Mgr. Miloslav Janošek     
   

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


7.B v bílé stopě14.3.2019


Po seznámení s technikou a pohybem v bílé stopě, kterou jsme si zkusili v minulém roce, jsme letos vyrazili otestovat místní okruh na golfovém hřišti. Po pečlivém vybrání běžek, holí a samozřejmě běžkařských bot správné velikosti zbývalo jen určit termín. Sněhové podmínky jsou letos ideální a v určený termín jsme měli štěstí na krásný a prosluněný den. Na správnou techniku lyžování nám pomáhala dohlížet paní učitelka Halamková .
Do běžek jsme vklouzli u kurtů v parku, využili jsme stopy na cyklostezce a mířili na golfové hřiště. Luky nasadil vražedné tempo hned ze začátku, přepálil start a na golfovém hřišti se musel odpojit.
Na golfovém hřišti jsme si dali v pohodovém tempu okruhy, vyzkoušeli si klasickou techniku, někteří zvládli i bruslení. Samozřejmostí bylo zvládnutí pádové techniky, což se některým podařilo vypilovat k dokonalosti. Videa a fotky hovoří za vše…
Na závěr jsme pořídili několik skupinových fotografií…několikrát…
Následovala cesta zpět po cyklostezce ve zběsilém tempu, která byla zakončená fenomenálním sjezdem u splavu..
Moc jsme si to všichni užili..:)
 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Předzápis do 1, tříd13.3.2019

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Zobrazuji položky 33 až 40 (13 stránek)
Školní rok:

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola