Zobrazuji položky 33 až 40 (10 stránek)
Školní rok:

Recitátoři na 1. stupni 2.2.2019

Poslední den prvního pololetí se na 1. stupni konala recitační soutěž.

Ve třech kategoriích předvedlo své výkony 24 dětí.

První dva z každé kategorie postupují do okrskového kola,

které se koná ve čtvrtek 21.2. od 14 hodin.

Postupujícím gratulujeme a všem recitátorům děkujeme za úžasné výkony.

Umístění:

Kategorie 0.    –   1. třída

1. Jan Hittman         1.B
2. Natálie Trčková    1.A
3. Valérie Martini     1.B

Kategorie 1. -   2. – 3. třída

1. Adéla  Aujezdská            3.A
2. Veronika Strakošová       2.A
3. Jan Boháčik                    3.A

Kategorie 2. –  4. – 5. třída

1. Natali Knápková           4.A
2. Kateřina Pavelková       4.B
3. Nela Jančová                5.B

Korfbal na Podskalce2.2.2019

Korfbal se stává oblíbeným sportem nejen v celé republice, ale hlavně u nás na Podskalce.

Pořádáme turnaje nejen školní, ale i meziškolní a do hry se zapojuje stále více dětí  1. stupně.

Jak už se u nás stává tradicí, opět k nám zavítal místopředseda korfbalového klubu Lukáš Filip, aby pod jeho vedením proběhly ukázkové hodiny. Tentokrát byl zájem velký a Lukáš měl celé dopoledne plno práce. Akce to byla velmi zdařilá nejen v očích dětí, ale hlavně pedagogů. Děkujeme a těšíme se na další akce, které již brzy uskutečníme.¨

Holky z 1. stupně

6.A na Pustevnách28.1.2019

Výlet třídy 6. A na Pustevny

V pátek 18. ledna se naše třída vydala na zimní výlet na Pustevny. Vyjížděli jsme z nádraží v 8: 15. Po příjezdu na Pustevny jsme se porozhlédli po okolí a vydali se směrem na nově otevřenou Stezku Valaška. V ten den panovalo příjemné mrazivé počasí, byl krásný výhled na široké okolí a zasněženou krajinu. A když vysvitlo sluníčko, připadali jsme si jako v pohádce. Stihli jsme se podívat i na ledové sochy, občerstvit se v místní restauraci a samozřejmě pořádně zabobovat. Promrzlí, ale spokojení, jsme v jednu hodinu odjeli autobusem zpět do Rožnova. Na tento výlet budeme ještě dlouho vzpomínat.

Sylva Štědrá

Propozice okresního kola zeměpisné olympiady28.1.2019

Propozice k okresnímu kolu zeměpisné oympiády ke stažení zde:

Vánoční laťka25.1.2019

Ve středu 19.12. proběhla na naší škole tradiční Vánoční laťka. Žáci druhého stupně si mohli zazávodit ve skoku vysokém a poměřit mezi sebou své skokanské dovednosti.
V příjemné předvánoční atmosféře jsme sledovali velmi zdařilé skoky některých žáků. Vynikající výkony byly letos dosaženy především v chlapeckých kategoriích. Tomáš Růčka ze třídy 6. A skočil 140 cm a Jakub Šimurda ze 7. B zdolal 150 cm.
Každoročním vrcholem bývají výkony devátých ročníků. Celá tělocvična bouřila a fandila především Pavlovi Onheiserovi.  Ten se osamostatnil na prvním místě na výšce 150 cm a posouval laťku výše, podařilo se mu úspěšně zdolat 165 cm. Tímto výkonem vytvořil nový rekord školy.
Všichni skokani byli odměněni na závěrečném vyhlašování.

Zdeněk Tolar

Bobování 4.B21.1.2019

Bobování 4. B

Díky bohaté sněhové nadílce se třída 4. B domluvila, že tělocvičnu pro tento týden vymění za svah a boby. Sluníčko nám sice nesvítilo, ale i tak jsme si bobování skvěle užili.

Lenka Marková, tř. uč.

Pustevny 11.1.2019

Pustevny 9. AB

Před Vánocemi ve čtvrtek 20.12.2018 vyrazily obě třídy deváťáků na Pustevny. Počasí nám připravilo opět mrazivé překvapení. Ale jak se říká, kdo je připraven, není překvapen.

Obě deváté třídy měli doprovázet třídní učitelé. Paní učitelku ale celý týden zlobily bacily a tak nakonec jet nemohla. Podobně skončil i Kuba S., který se na Vánoční laťce den předem zranil a rozhodl se nakonec neriskovat a zůstal doma. Jak se později ukázalo, oba se rozhodli správně. Počasí na autobusovém nádraží bylo pohodové, bezvětří a kolem nuly, trochu sněhu. Vyjeli jsme na Pustevny a tam vládla zima jak ze hry „Dobytí severního pólu“ od pana Svěráka. Sníh byl nafoukán do sněhových jazyků, foukalo vytrvale, vlezlá teplota mírně pod nulou. Kluci trochu bobovali a trochu se váleli ve sněhu. Všichni se těšili na hotel Radegast a teplou polévku. Bylo tam ale zavřeno, dovolená a tak jsme už trochu promočení a zmrzlí pokračovali ve vánici dále ke kapličce. Někteří opět podcenili oblečení a tak trpěli podstatně více. Po sjezdovce jsme si užili boby a k našemu překvapení jsme se museli dále a dále brodit v nafoukaném sněhu. Odbočili jsme z turistické značky na chatu Mír, kde jsme si konečně dali pořádný oběd. Útulnou restauraci jsme měli jen pro sebe a užívali si tepla. Děkujeme panu vedoucímu, že vykouzlil z posledních porcí několika jídel pro každého něco. Cesta ke škole už uběhla rychle a dnes, když jsem se ptal v 9.B, jak se jim to celé líbilo, tak byli hodně spokojení. Takže dík, že nejste z cukru a zdar dalším akcím.

Dne: 4.1.2019

Napsal: Miloslav Janošek

Plán na leden7.1.2019

Plán na měsíc leden zde:

Zobrazuji položky 33 až 40 (10 stránek)
Školní rok: