Zobrazuji položky 17 až 24 (14 stránek)
Školní rok:

Zdravé město13.4.2018

ŠKOLNÍ FÓRUM

ZDRAVÉ MĚSTO

17. 4. 2018 proběhne na naší škole fórum, ve kterém budou naší žáci mít možnost popřemýšlet a navrhnout nějaká zlepšení k rozvoji naši školy a města. Z každé třídy na 2. stupni bude vybráno několik žáků, kteří následně vytvoří skupinky a budou tyto zlepšení navrhovat a diskutovat o jejich provedení. Ty nejlepší návrhy pak budou předány zastupitelům města a možná nakonec i realizovány. Naši žáci tak mohou znovu ovlivnit některé věci na škole ale i mimo ní. Přejeme jim tedy bystrou mysl, rozhodnost a trochu té kreativity a fantazie.

Pythagoriada13.4.2018

Pythagoriáda 2018

Ve čtvrtek 5. dubna 2018 se na naší škole uskutečnila matematická soutěž Pythagoriáda, které se zúčastnili žáci 6. – 8. ročníků.

Z 6. tříd jí se zúčastnilo 10 žáků. Na 1. místě se umístil Šimon Kubela, na 2. Jakub Šimurda – oba z 6.B a 3. místo obsadil Urbiš Daniel z 6.A.

Ze 7. tříd soutěžilo rovněž 10 žáků. Na 1. místě se umístila Včelařová Tereza ze 7.B, na 2. Vít Dorňák a 3. místo obsadil Vít Kutěj, oba  ze 7.A.

Z 8. tříd bylo 12 soutěžících. Nejlépe si vedla Kateřina Halamíčková, na 2. místě se umístil Grulich Lukáš – oba z 8.A.

Úspěšní řešitelé Terka Včelařová a Vít Dorňák postupují do okresního kola, kde jim přejeme hodně úspěchů.

Za předmětovou komisi matematiky RNDr. Hana Hadačová.

Plán na duben9.4.2018

Plán na duben zde:

Vítězství v okrskovém kole vybíjené9.4.2018

Vítězství v okrskovém kole vybíjené

Družstvo děvčat ze 4. a 5. ročníku se zúčastnilo okrskového kola ve vybíjené. Konalo se ve čtvrtek 5.4.2018 na ZŠ 5. května. Naše holky si dobře zahrály s děvčaty ze ZŠ 5. května, Koryčanských Pasek, Zubří, Horní Bečvy. Všechny zápasy vyhrály, nejlepší střelkyní byla J. Horutová a K. Fukalová, nejtěžší zápas byl se ZŠ Zubří (vyhráli jsme o 1 bod těsně před ukončením zápasu). Družstvo ve složení Julie Horutová, Katka Fukalová, Valerie Vilhelmová, Vanesa Steigerová, Míša Drápalová, Babette Navrátilová, Adéla Randýsková, Adriana Vašenková, Aneta Ďurčanská, Kristýna Zářická, Kristýna Střížová postupuje do okresní kola, kde jim přejeme, aby se jim i nadále dařilo vyhrávat. V pátek se stejné soutěže zúčastnili i chlapci naší školy. Porazili kluky ze ZŠ Valašská Bystřice, ale další soupeře se jim už porazit nepodařilo. Pro všechny zúčastněné to byl velký sportovní zážitek. Děkujeme dětem za skvělou reprezentaci školy.

Vedoucí družstev Zuzana Mrlíková

Den vody6.4.2018

Den vody na Podskalce

Na ZŠ Pod Skalkou jsme si 22. března připomněli Světový den vody. Jako Ekoškola vodou šetříme a snažíme se ji neznečišťovat. Ve vyučování často o významu vody s učiteli hovoříme a nabyté vědomosti přenášíme i do svých domovů. Jak jsme to letos oslavili? Společnými silami jsme vytvořili „Water news“ – vodní noviny, ve kterých se objevila výtvarná i literární dílka Podskaláků. Při vchodu do školy jsme pro veřejnost uskutečnili ochutnávku čisté vody. Stovka zájemců rozeznávala vodu z kohoutku, filtrovanou, křišťálovou, šungitovou, ale i vodu z PET lahví. Nejvíce chutnala voda křišťálová a kohoutková, zaujala i voda filtrovaná. Děti z 1. stupně si užily pokusů s vodou, které si pro ně připravili žáci 8. B a 9. A. Sto padesát žáčků mohlo sledovat vodní sopku, lávovou lampu, filtraci vody, vznik krystalů soli, nadnášení ve slané vodě, vzduchové bubliny ve vodě, míchání různých kapalin a další z dvanácti pokusů. Galerie školy se stala místem setkání mladších dětí se staršími, učitelé jen přihlíželi příjemné, a přitom naučné atmosféře. Všechny aktivity ke Dni vody naplánoval na svých schůzkách Ekotým, kterému tímto děkujeme.

Zuzana Mrlíková

Matematický klokan 6.4.2018

MATEMATICKÝ KLOKAN 2018

V pondělí 19. března se na naší škole konala matematická soutěž Klokan, které se zúčastnili žáci

od 3. ročníku do 9. ročníku. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích.

Na 1. stupni v kategorii Cvrček - 2. a 3. tříd se na 3. místě umístil Sebastian Štreichl ze 3.A, na 2.místě Nikola Bajerová také ze 3.A a 1.místo obsadila Lucie Marečková ze 3.A.
V kategorii Klokánek - 4. a 5. tříd se na 3. místě umístil Jan Ondrášek ze 5.A, na 2.místě Sebastian Klimeš také ze 5.A a 1.místo obsadil Ladislav Vanger ze 4.A.

Na 2. stupni v kategorii Benjamín - 6. a 7. tříd se na 3. místě umístil Vít Kutěj ze 7.A, na 2.místě Vít Dorňák také ze 7.A a 1.místo obsadil Šimon Kubela ze 6.B.
V kategorii Kadet - žáků 8. a 9. tříd obsadila 3. místo Kateřina Halamíčková z 8.A, 2. místo Andrea Drexlerová z 9.B a na 1. místě se umístil Adam Solanský z 9.A.

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Den otevřených dveří na Podskalce27.3.2018

Příjďte se podívat, jak se na Podskalce učíme!

Těšíme se 4. 4. 2018 od 8.00 do 11.45.

Pozvánka ke stažení zde:

Zápis do první třídy pro školní rok 2018/201922.3.2018

Informace k zápisu do první třídy zde:

Zobrazuji položky 17 až 24 (14 stránek)
Školní rok: