Zobrazuji položky 17 až 24 (8 stránek)
Školní rok:

Zápis do 1. třídy11.4.2022

Zápis do 1. třídy proběhne 20. 4. od 13,00 - 17,00 a 21. 4. od 13,00 - 16,00

Informace k zápisu zde:

Kriteria přijetí zde:

Lyžářský výcvik čtvrťáků a sedmáků6.4.2022

Lyžařský výcvik sedmáků a čtvrťáků na Kohútce

Kohútka 14. 3. – 18. 3. 2022

Z Rožnova jsme vyráželi v pondělí 14. března v 8:15 od „trosek“ kina, které už několik dnů mizelo pod náporem bouracích prácí. Lyžařský areál na Kohútce v Novém Hrozenkově není pro naši školu ničím novým. V roce 2017 jsme byli v tomto středisku ubytováni na komfortním horském hotelu Portáš, v roce 2018 jsme byli v ubytovně Javorka a v horském hotelu Spartak jsme byli v roce 2019 a 2020. Letos (2022) jsme už stihli s osmých ročníkem únorový lyžák s ubytováním na hotelu Kohútka.

Předpověď počasí slibovala teploty v noci spíše pod nulou a během dne oteplení a jasno. Autobus nás dovezl na parkoviště pod Kohútkou a tak jsme si tradičně 2,5 km vyšli k hotelu Spartak po svých. Věci mezitím přepravil traktor s vlečkou. Na svahu se už při rozřazování do skupiny 1, 2, 3, 4 ukázalo, že s námi nejede moc začátečníků. Všichni začátečníci se pod vedením pana učitele Tolara naučili rychle „plužit“ a tak nebyl mezi dětmi nikdo, kdo by výrazně zaostával. První odpoledne skupiny 3 a 4 šlapaly a cvičily a popojížděly na menším vleku u Spartaku. Zbylé skupiny odjely na „pomu“ u hotelu Kohútka. První večer si děti užily na pokojích a proběhla první prezentace na dataprojektoru. Spát se šlo docela pozdě, protože všichni byli plni dojmů a dlouho do noci si je sdělovali.

Běžkování podruhé30.3.2022

Běžkování na Pustevnách 8.A březen

Ještě jednou jsme chtěli využít sníh na Pustevnách pro běžkování. Ve čtvrtek 10. března v 8.30 h. jsme se autobusem vypravili na běžecké okruhy na Pustevnách.

Autobusem na Pustevny přijelo 19 dětí s třídním učitelem Janoškem a paní asistentkou Renatou Trančíkovou. S odvozem lyží pomohl vstřícný tatínek a tak si lyže všichni přebrali až na Pustevnách. Už nebylo zapotřebí úvodní instruktáže k obouvaní bot, nacvakávání běžek a správnému uchopení hůlek. Většina žáků hned vyrazila na závodní okruhy. Okruh 5km už zvládli téměř všichni a většina z osmáků si ještě přidala další okruh. Asi v jednu hodinu po poledni jsme se zašli všichni posilnit do restaurace Valaška a autobusem v 13.45 se jelo do Rožnova.

21.3.2022, Janošek

Malí zdravotníci25.3.2022

Ve čtvrtek 24.3. absolvovali naši nejmenší žáčci kurz první pomoci, který vedla krásnou hravou formou paní zdravotnice Kamila Cermanová. Děti si vyzkoušely s paními učitelkami spoustu praktických věcí a naučily se mnoho nového... podívejte se na obrázky. Šlo jim to opravdu perfektně. Na závěr dostaly od Kamily všichni velkou pochvalu za aktivitu.

Paní učitelky z 1.A a 1.B.

Zábavné předzápisové odpoledne pro budoucí prvňáčky24.3.2022

V úterý 22.3. proběhl na naší škole předzápis pro předškoláky. Celou školou vládla vlídná a veselá atmosféra. Děti si mohly hravou formou vyzkoušet, co je čeká na zápise. Každý úkol byl v jiném prostoru naší školy, aby si naši budoucí školáčci školu pěkně prohlédli. Nikdo se nám neztratil. Cestou děti potkávaly zvířátka a hodné paní učitelky, které jim vždy rády pomohly. Za každý úkol získaly razítko do kartičky se zvířátky a drobné dárečky, které si pak vzaly na památku domů. Většině dětí se úkoly líbily a těší se, až k nám zase přijdou. Potkáme se znovu na zápise ve dnech 20. - 21.4. Moc se na naše šikovné budoucí prvňáčky těšíme.
Paní učitelky z 1. stupně.

Zábavné odpoledne pro budoucí prvňáky21.3.2022

Zábavné odpoledne na Podskalce pro předškoláky

úterý 22. 3. 2022 od 15:00 do 17:00

Na co se můžete těšit?

- seznámení s paní učitelkami

- prohlídka školy

- zábava pro děti, aktivity k zápisu, drobný dárek, který si děti vyrobí

- kavárnička pro rodiče

A co Vás čeká?

Dobrá nálada a příjemná atmosféra.

Těšíme se na Vás

pozvánka zde:

Karneval21.3.2022

Ve středu 16. 3. se obě 1. třídy proměnily v rej masek. K vidění byli oblíbení pohádkoví hrdinové i nadpřirozené bytosti. Nejprve plnili žáci v tělocvičně různé úkoly, při kterých prokázali svou obratnost. Poté se v maskách učili a řešili zajímavé karnevalové úkoly. Řada přišla také na diskotéku s balónky. Celý den byl pro děti i učitele netradičním zpestřením výuky a všichni si jej určitě užili.
Třídy 1. A, 1. B

Když verše Seiferta ožívají19.3.2022

Recitace Seiferta aneb Když padesát sedm let staré verše ožívají

Když pod tuší básníka vznikala před padesáti sedmi lety báseň Píseň o válce, zřejmě ani sám Seifert netušil, že jeho verše „ožijí“ i v dalším století. Ze zájmu o rozvoj recitačních a rétorických dovedností žákyň ze 7. A vznikla nahrávka, která současně reflektuje dění na Ukrajině.

Text: Jaroslav Seifert (ze sbírky Koncert na ostrově, 1965)

Recitují: Anna Mertová, Michaela Chovancová, Natali Knápková

Režie a aktualizované verše: Mgr. Zuzana Valová

Zobrazuji položky 17 až 24 (8 stránek)