Zobrazuji položky 9 až 16 (14 stránek)
Školní rok:

Pobyt v přírodě6.5.2018

POBYT V PŘÍRODĚ

V pondělí 30.4.2018 se na Podskalce konalo pod názvem „Pobyt v přírodě“ cvičení na školním hřišti a v terénu poblíž školy. Trasa běhu vícečlenných hlídek vedla ke „křížku u Skalky“ a dále ke křižovatce pod Energetikem, kolem potoka, po horizontu k Severce a dále k vodárce nad Relaxem a zpět nad hotel Výsluní a ke Kordulce s posledním stanovištěm opět u křižovatky pod Energetikem. Cíl byl na hřišti, kde se ještě házelo tenisovými míčky. Na trase ale nechyběly ani  další stanoviště: dopravní značky, práce s mapou – kompasem a buzolou, lano u potoka, vázání uzlů, hod na  cíl, rostlinky a bylinky, první pomoc a další zajímavá překvapení.

Školní liga v házené6.5.2018

Školní liga v Rožnově pod Radhoštěm

Turnaj pro žáky prvního a druhého ročníku proběhl dne 19. 4. 2018 v tělocvičně  ZŠ Pod Skalkou za účasti sedmi družstev. Druháci se Školní ligy v miniházené účastní již  pravidelně a tak byla k vidění rychlá házená a spousta pěkných  branek.

Biologická olympiáda25.4.2018

ÚSPĚŠNÁ ŘEŠITELKA OKRESNÍHO KOLA BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY, KATEGORIE C

V pondělí 23. 4. 2018 se Jolana Kubečková z 8. A zúčastnila okresního kola biologické olympiády na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Jednalo se o 52. ročník a tématem byl “Pohyb”. Cesta do okresního kola však nejprve vedla přes kolo školní, kde Jolča s přehledem vyhrála. Vstup do okresního kola je vždy podmíněný vypracováním vstupního úkolu, který zvládla má svěřenkyně na plný počet bodů. Dále nás čekal test složený z 23 otázek (45 minut), laboratorní úkol zaměřený na práci s mikroskopem (60 minut) a poté následovalo poznávání 40 druhů rostlin, hub a živočichů (60 minut).
Z celkového počtu 34 účastníků se Jolana Kubečková stala “ÚSPĚŠNOU ŘEŠITELKOU” a právem jí náleží dík za vzornou reprezentaci školy! Ještě jednou děkuji…

Zapsala: Mgr. M. Satolová, vyuč. Př.

Školní FORUM25.4.2018

ŠKOLNÍ FÓRUM

Toto úterý proběhlo na naší škole první školní fórum. 30 žáku z naší školy různého věkového složení se mohlo aktivně zapojit do přemýšlení o rozvoji naší školy a města.
 Fórum se skládalo ze dvou části. Žáci nejprve utvořili různorodé skupinky. Poté proběhla krátká uvolňovací aktivita, a pak už se dali pilně do práce. V prvním bloku přemýšleli, co se jim na naší škole líbí, a poté, co by chtělo vylepšit. Padly nápady jako oprava židlí, lavic, šaten Tv nebo záchodků. Ty nejdůležitější návrhy převzal pan ředitel, který s nimi bude dále pracovat.

Podskalka uklízí Rožnov25.4.2018

Podskalka uklízí Rožnov
Čtvrťáci a páťáci se 18. dubna zúčastnili akce SVČ Úklid Rožnova p/R. Po svačině jsme se vydali na Skalku, ke knihovně a přes Energetik, Výsluní až k hotelu Relax. Z Veřmířovského potoka jsme vytáhli kolo, žehličku, část rotopedu, tenisovou raketu, deštník, kusy železa a další věci, které do potoka nepatří. Žehlící prkno nám paní učitelka zakázala vytahovat, že bychom tam spadli. Lesík Skalka byl hodně znečištěn. Co nás překvapilo? Lesík nad Energetikem k Výsluní byl celkem čistý. Nejtěžší úlovek byl nález kbelíku s betonem u Relaxu. Práce byla namáhavá, ale užitečná. Vrátili jsme se do školy unavení, žízniví, ale spokojení. Jsme rádi, že jsme pomohli s úklidem našeho města.
       Valča a Filda z ekotýmu 5.A

Další úspěchy basketbalových týmů17.4.2018

Na konci měsíce března se konaly okresní kola v basketbale dívek a chlapců ve Valašském Meziříčí.

V obou kategoriích se střetlo 5 týmů.

Chlapci vybojovali 2. místo, když prohráli pouze se ZŠ Vyhlídka, která postoupila do krajského kola.

Dívkám se dařilo lépe, když po bezchybném výkonu porazila děvčata všechna družstva a vyhrála okresní kolo s celkovým skóre 97 – 29. Předvedená hra byla velmi kvalitní a zápasy končily i dvacetibodovým rozdílem. Postup do krajského kola byl zasloužený.

Okresní kolo ve vybíjené17.4.2018

2. místo v okresním kole vybíjené

12. dubna se ve Valašském Meziříčí utkala naše děvčata z 1. stupně se soupeřkami ze Vsetína – Ohrady, z Karolinky a z Valašského Meziříčí – Šafaříkova ulice. Naše družstvo si vedlo opět velmi dobře. Jen o jeden bod nás porazila škola z Valašského Meziříčí a nepostoupili jsme do kraje. Hráčky byly odměněny diplomem, medailemi a kopečkem zmrzliny na cestě na nádraží. Družstvo v tomto složení nás bude reprezentovat letos ještě jednou, a to na Rožnovské olympiádě. Držte nám palce!

Zuzana Mrlíková

Přijatí uchazeči do 1. třídy13.4.2018

Seznam přijatých uchazečů zde:

Zobrazuji položky 9 až 16 (14 stránek)
Školní rok: