Aktuality

Zobrazuji položky 9 až 16 (6 stránek)
Školní rok:

Florbalové vítězství3.12.2018

V pátek 23.11. se na Dolní Bečvě konalo okrskové kolo ve florbale mladších žáků ( 6. a 7. třída ).

Celkem mezi sebou bojovalo 6 družstev. Nám se nepovedl první zápas, ve kterém jsme těsně prohráli se ZŠ 5. Května 1-0. Tento nezdar na úvod nastartoval žáky k vynikajícímu výkonu v dalších zápasech, ve kterých jsme už nenašli přemožitele. Následoval zápas s velmi silnou ZŠ Videčskou a podařilo se nám zvítězit 3-2, další zápasy se školami z Dolní Bečvy, Horní Bečvy a Valašské Bystřice jsme vyhráli a v celkovém pořadí jsme obsadili 1. místo. Postoupili jsme do okresního kola a doufáme, že se nám v něm podaří další pěkný výsledek.

Zdeněk Tolar

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Korfbalový turnaj čtvrťáků27.11.2018

Korfbal opět u nás ve škole

Korfbal je sport, který k nám dorazil z Holandska a stává se čím dál populárnější  nejen u našich dětí, ale v celé republice.  Za účasti skvělého korfbalového trenéra a  mezinárodního rozhodčího Lukáše Filipa si naši čtvrťáci zahráli svůj první společný turnaj. Čtyři družstva se utkala systémem každý s každým ,  tedy bylo odehráno celkem šest korfbalových utkání, ve kterých padlo dohromady 41 košů. 

Nejlepšími střelkyněmi byly Niky Štefelová ze 4.B  s pěti koši a  Naty Knápková  ze 4.A se čtyřmi , mezi chlapci pak dvojice Michal Španihel  a Daniel Žilka, kteří zaznamenali po třech koších.

Vítězem turnaje se stalo družstvo s názvem Trolové ve složení:  Štreichl, Striček, Pudich, Kubín, Drápala, Knápková, Bajerová, Koláčková, Marečková.

Děkujeme všem za skvělé výkony a těšíme se na další turnaje, které se uskuteční na naší škole.

 

Katka Knápková a Lenka Marková – tř. učitelky čtvrtých tříd

 

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Nejlepší PET sběrači27.11.2018

Radnice ocenila děti za sběr PET lahví
 Již po čtrnácté rožnovská radnice vyhodnotila nejlepší sběrače PET lahví. Předat ocenění se dostavila místostarostka Kristýna Kosová. Oceněnými dětmi z naší školy byla na 1. místě Nela Jančová, na 2. místě Míša a Nikola Jurečkovy a na 3. místě Daniel Kotulek. Děkujeme městskému úřadu a p. Němcové za pěkné dárky. Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří nám věrně při sběru PET lahví pomáhají. Na každého občana Rožnova připadá více než 57 kilogramů vytříděných odpadů, tedy papíru, plastu, skla a nápojového kartonu. Průměr v ČR je 47 kg. Prosincem letošního roku sběr PET lahví na školách končí, byla nám však přislíbena jiná dobrodružná cesta pro školáky. Třídit PET lahve budeme určitě i nadále, ale využijeme kontejnery ve svém blízkém okolí. 

Zuzana Mrlíková   


Cituji ze zprávy T. Grossa :       
Rekordních 604.074 ks kusů PET lahví sesbírali žáci rožnovských mateřských a základních škol ve školním roce 2017/2018. Toto množství činí v přepočtu více než 25 tun plastového odpadu, který se díky školákům v Rožnově p.R. podařilo vytřídit a vrátit do výroby. Město Rožnov školám vyplatilo odměnu přesahující 111,6 tis. korun.
Z Rožnova až do Pardubic (180 kilometrů) by se natáhl had vyrobený ze všech PET lahví sesbíraných žáky rožnovských mateřských a základních škol v minulém školním roce. Anebo pokrytí celého rožnovského Masarykova náměstí kobercem utkaným z vlákna, na které se také recyklované PET lahve používají…
 Vůbec nejlepším „sběračem“ PET lahví se stal Matyáš Valicec z MŠ 1. Máje 1153, který nasbíral za jeden školní rok 25.850 ks PET lahví.
V letošním roce bylo město Rožnov pod Radhoštěm opět oceněno druhým místem v krajské soutěži „O Keramickou popelnici“.
 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Házená druhých tříd27.11.2018

Rožnovská a Radhošťská školní liga v házené pro druhé třídy ZŠ
Školní liga v malé házené je soutěž pro žáky prvního stupně základních škol z Rožnova pod Radhoštěm. V průběhu roku se děti vybraných ročníků setkávají na turnajích a seznamují se s tímto tradičním míčovým sportem. Turnaje se pro tuto věkovou kategorii hrají na polovině běžného hřiště pro házenou. Do sportovní haly SŠIEŘ v Rožnově se tak vejdou dvě hřiště, které umožní účast až deseti družstev na turnaji. Někdy se turnaje přenesou také  do tělocvičny ZŠ Pod Skalkou, která je dlouhodobě útočištěm házenkářů v Rožnově. Zde se hraje na jednom hřišti.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Házena prvních tříd27.11.2018

Rožnovská a Radhošťská školní liga v házené pro první třídy ZŠ
Školní liga v malé házené je turnajová soutěž pro žáky prvního stupně základních škol z Rožnova a blízkého okolí. ZŠ Pod Skalkou je základnou pro tyto turnaje. V průběhu roku se děti vybraných ročníků setkávají na turnajích a porovnávají své dovednosti v běhání, přihrávání a házení na branku při „malé házené“. Ta se hraje většinou v hale SŠIEŘ na polovině běžného hřiště pro házenou (20x40m). Na turnaji prvních ročníků, tedy těch nejmenších, se ale hrálo v tělocvičně ZŠ Pod  Skalkou, která má rozměry 15x27m a pořadatelé i takto malé hřiště rozdělí dětem na další dvě menší. Prvňáčci se totiž setkávají na podzimním turnaji s házenou poprvé a tak je důležité hlavně pochopit pravidla.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Bruslení 2. stupně27.11.2018

Podskalka bruslí a boduje
Na druhém stupni se konají v současné době různé sportovní aktivity. Pan učitel Tolar a jeho svěřenci přivezli druhé místo z okresního kola žáků šestých a sedmých tříd ve florbale. Kluci překvapili a zaslouženě postoupili do okresního kola. Pan učitel Janošek zapojuje kluky a holky do organizace házenkářských turnajů Dobiáš Cup – Rožnov 2018 a kluci z druhého stupně (házenkáři) se sami těchto třídenních turnajů účastní. Brzy se bude chystat doskočiště na skok vysoký, které bude připravené k tradičnímu školnímu závodu ve skoku vysokém „Vánoční laťce“. V běžných hodinách tělesné výchovy se začne tedy pilovat technika a odrazová síla, aby byly výkony co „nejvyšší“.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Zprávičky ze školního klubu21.11.2018

Kroužek šikulové

Na naší škole probíhají v odpoledních hodinách kroužky určené pro žáky prvního stupně. V kroužku šikulové se s dětmi paní vychovatelka, zaměřila na jemnou motoriku. Děti si vytvářeli pro sebe a své maminky náramky z perliček. Také se dozvěděli něco o korálkování, jako nejtradičnější rukodělné aktivitě, která má v České republice své nezastupitelné místo. V předvánočním čase si děti budou moci vytvořit vánoční dekorace.

Kroužek „Malí Kuchtíci“

Mezi další kroužek, který probíhá v odpoledních hodinách patří „Malí Kuchtíci“. Děti jsou seznámeny s tím, jak se správně stravovat. V kroužku Vaření se malí kuchtíci naučí připravovat jednoduchá i složitější, klasická i netradiční jídla. Děti se seznámí s kuchyňskými nástroji, učí se pracovat s recepty a za pomocí paní vychovatelky se snaží pochopit pracovní postup. Při vaření děti spolupracují ve skupině a po celou dobu udržují pořádek na svém pracovním místě. Potravinami neplýtvají. Recepty děti dostanou a mohou si je zapisovat nebo zakreslovat do svého Deníku kuchaře. O dokončený pokrm se děti dělí ve skupince, vzájemně oceňují svou práci a také si kousek odnesou domů na ochutnání rodičům.

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Světový den laskavosti - 13. listopad21.11.2018

Žáci z 8.A Tereza Grošková, Tereza Dobešová, Ondřej Trčka a Jana Koryčanská z 9.A, se zúčastnili projektu Nadace Karla Janečka „Jsem laskavec“. Světový den laskavosti se slaví 13.listopadu a zapojuje se do něj více než 14 tisíc školáku z celé České republiky. Žáci upekli perníky, které pak donesli do domova seniorů v Rožnově pod Radhoštěm. Tento laskavý skutek potěšil seniory a vykouzlil jim úsměv na tváři.

Lucie Šťastná - vychovatelka ŠK

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Zobrazuji položky 9 až 16 (6 stránek)
Školní rok:

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola