Zobrazuji položky 105 až 112 (16 stránek)
Školní rok:

Jak jde kroj, tak se stroj25.10.2017

Co je to kroj, jak se lidé na Valašsku v minulosti oblékali, z čeho a jak se oblečení vyrábělo a při jakých příležitostech se co nosilo, měli během měsíce října možnost zjistit žáci naší školní družiny (všech tří oddělení) v rámci lektorovaných prohlídek jedné z velmi vydařených výstavních expozic Valašského muzea v přírodě s názvem Jak jde kroj, tak se stroj.

Informace k přijímacímu řízení 23.10.2017

Věškeré informace k přijímacímu i odvolacímu řízení na střední školy naleznete v sekci VÝCHOVNÝ PORADCE.

Ocenění za sběr pet láhví19.10.2017

Radnice ocenila děti za sběr PET lahví

Již po třinácté rožnovská radnice vyhodnotila nejlepší sběrače PET lahví. Předat ocenění nám přišel místostarosta Jan Kučera. Oceněnými dětmi z naší školy byla na 1. místě Nela Jančová ze 4. B s 5 770 ks PET lahví, na 2. místě Michaela Jurečková ze 7.B s 3 445 ks PET lahví a na 3. místě Kristina Plachejdová z 9. B s 3056 ks PET. Děkujeme městskému úřadu a p. Němcové za milé dárky pro sběrače.  Ve sběru nám pomáhá i rožnovské kino. Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří nám věrně při sběru PET lahví pomáhají. Počet nasbíraných lahví klesá, ale je možné, že klesá i jejich nákup. Znamenalo by to, že se více pije čistá voda a zdravější nápoje. Tento trend pozorují i na jiných školách. Mimochodem -  na každého občana Rožnova připadá více než 52 kilogramů vytříděných odpadů, tedy papíru, plastu, skla a nápojového kartonu. Na území města se nachází 78 stanovišť s 306 kontejnery na tříděný odpad.  Problémem PET lahví je především doba rozkladu, která činí od 50 do 300 let. PET láhve lze recyklovat omezeně 20 – 50x, v přírodě jsou plasty téměř nezničitelné -  jsou lehké, odolné, pružné a odolávají vodě, slunci (i UV záření) a mechanickému poškození.

Zuzana Mrlíková

Přírodovědný klokan16.10.2017

Přírodovědný klokan

Ve středu 11. října 2017 se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan, kategorie Kadet. Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.
Celkem 49 soutěžících řešilo test s 24 soutěžními úkoly z oblasti matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí (40 minut test + 10 minut organizační záležitosti).
Absolutním vítězem naší školy se stal Ondřej Chovanec z IX. B, na 2. místě Jakub Doruška z IX. A a na 3. místě Matouš Šimeček z IX. A.
Jestli naši borci obstojí v celorepublikové konkurenci se ještě uvidí, ale přesto všem soutěžícím děkuji za hojnou účast, vítězům gratuluji a budu se těšit, že se přírodovědný klokan stane na naší škole tradicí…
Mgr. M. Satolová, vyuč. Př.

Stolní fotbálek11.10.2017

Krásné druhé a třetí místo na mistrovství škol ve stolním fotbale!

V pátek 29.09.2017 se konalo ve Fittsport Cityclub - Rožnov pod Radhoštěm, mistrovství základních škol ve stolním fotbale, kterého se účastnili tito žáci:
• D. Urbiš, T. Žitník, D. Kotulek, Z. Knebel, F. Křenek, Rádsetoulal z 6. A,
• B. Hába, Š. Kubela, A. Ondryášová, L. Bitala z 6. B,
• P. Slovák, z 8. B,
• O. Chovanec, J. Randýsek a L. Ondryáš z 9. B.
Žákům se podařilo obsadit 3. místo v podání Kotulek - Knebel a krásné 2. místo v podání dvojice Chovanec - Randýsek. Všem moc gratuluji.

Kuba Ptáček

Korfbalový turnaj10.10.2017

Historicky první korfbalový turnaj mezi základními školami v Rožnově pod Radhoštěm

V pátek 6.10.2017 se v tělocvičně naší školy konal historicky první korfbalový turnaj mezi místními školami. Turnaj byl vypsán pro kategorii U11 – tedy žáků pátých tříd a hrál se dle pravidel korfbal4. Přihlásila se čtyři družstva, která předvedla neuvěřitelné sportovní výkony. O dramatické zápletky nebyla nouze a dvakrát musel o vítězi jednotlivých zápasů rozhodnout  penaltový rozstřel, kdy v zápase mezi domácím družstvem ZŠ Pod Skalkou Modří Tygři a ZŠ Koryčanské Paseky se dokonce rozhodlo až ve dvanácté sérii penaltových hodů.

Vítězem tohoto prvního turnaje se nakonec stalo družstvo ZŠ Pod Skalkou Oranžoví Panteři, které se prezentovalo skvělou týmovou hrou, která je nakonec přivedla k zaslouženému vítězství. Nejlepší střelkyní tohoto turnaje byla famózním výkonem Julie Horutová (ZŠ Pod Skalkou Modří Tygři) s neuvěřitelnými dvaceti koši, mezi chlapci pak Alex Drábek (ZŠ Vídečská Zelené Kobylky) a Martin Kroužecký (ZŠ Koryčanské Paseky) se shodným počtem šesti košů.

Hortikoplex Olomouc10.10.2017

Exkurze žáků 6.tříd - Hortikomplex Olomouc

5.10.2017 se žáci šestého ročníku pod vedením p.uč. Hadačové a p.uč. Jurkové zúčastnili podzimní Flory Olomouc. Ta je zaměřena hlavně na výstavu ovoce a zeleniny, na podzimní zahradnické trhy s dřevinami a cibulovinami, které jsou určené k podzimní výsadbě.

Žáci byli rozděleni do skupin, každá skupina vypracovávala zadané úkoly, které byly následně vyhodnoceny.

Žákům se exkurze velmi líbila a akce se jako každoročně vydařila.

Magda Jurková, Hana Hadačová

Návštěva školní družiny ve Valašském muzeu v přírodě7.10.2017

Děti ze školní družiny ZŠ Pod Skalkou dostanou možnost zúčastnit se lektorované interaktivní prohlídky expozice Valašského muzea v přírodě odívání na Valašsku "Jak jde kroj, tak se stroj", této aktivity se postupně zúčastní všechna oddělení naší ŠD, a to v termínech 16.10., 23.10. a 30.10., vždy od 14.00-15.00 hodin. Každé oddělení bude o konkrétním datu konání své žáky informovat do deníčků. Předem děkujeme vstřícnému přístupu VMP, jmenovitě paní Mgr. Lence Drápalové.

Zobrazuji položky 105 až 112 (16 stránek)
Školní rok: