Aktuality

Zobrazuji položky 81 až 88 (12 stránek)
Školní rok:

4.A na exkurzi v Praze22.9.2018

V neděli 9.září se 4.A vydala na třídenní výlet do Prahy. Společně s námi se vydalo do hlavního města i sedm rodičů. Tam i zpět jsme jeli Regiojetem. První den jsme navštívili Vyšehrad, kde jsme se podívali na Čertovy kameny a Slavín, kde jsou pohřbeny slavné osobnosti. Viděli jsme hroby slavných spisovatelů, herců a významných osobností. Pak jsme se přes Náplavku došli na Václavské náměstí a jeli jsme na ubytovnu. Po dobré večeři jsme unaveni šli spát.

V pondělí jsme navštívili Pražský hrad, kde jsme se z prvního hradního nádvoří podívali na střídání stráží a navštívili místnosti Pražského hradu, kde pracuje prezident naší republiky a místnosti, kde bydlel prezident T. G. Masaryk.  Každé z dětí dostalo podepsanou fotku nynějšího prezidenta Miloše Zemana. Poté jsme se podívali na Daliborku, prošli se po Petříně a jeli lanovkou dolů. Po večeři jsme si hráli v parku na dětském hříšti.

V úterý jsme navštívili Zemědělské Muzeu, kde jsme se mohli z terasy podívat na celou Prahu, přes Letnou a Pařížskou ulici jsme se podívali do Židovské čtvrti na Synagogy, jeli na oběd, na dětské hřiště a domů.

Všem se nám výlet moc líbil a těšíme se na další.

Čtvrťáci z áčka

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Třídní schůzky22.9.2018

Všechny rodiče srdečně zveme na třídní schůzky, které  se konají ve středu 26.9. v 15,30, kde budete informování o průběhu školního roku 2018/19. 

Netýká se 1. a 6. ročníků, 2. A a 4.A.


Venkovní aktivity Střediska volného času pro ŠD, 12.9.1813.9.2018

Krásné slunečné počasí nám ještě jednou umožnilo setkat se s instruktory ze Střediska volného času a domluvit se s nimi tentokrát na ukázce venkovních aktivit, které pro děti v rámci svých zájmových kroužků realizují. Akce probíhala v příjemném prostředí relaxačního koutku, který má naše škola i SVČ společně k dispozici. Děti z II. a III. oddělení školní družiny si mohly společně užít pohybové činnosti a hry se sportovními pomůckami u paní Vlaďky Kejharové, přírodovědně-poznávací hrátky s paní Julií Liškovou a výcvik pejska a žonglování s paní Blankou Kopřivovou. Děti dostaly krásně namíchaný koktejl volnočasových ukázek aktivit, ze kterého si mohou vybrat, co se jim líbí a v případě zájmu se díky letáčku s veškerými základními informacemi do daného kroužku s pomocí rodičů přihlásit. Jsme velmi spokojení, že se povedlo pro děti připravit opět jedno krásné odpoledne plné radosti a zážitků, které pomohlo spojit zájmy školní družiny i střediska volného času a ukázat dětem, že řízená a skupinová činnost v rámci společně tráveného odpoledního času je kvalitní a není to rozhodně nuda!

Bc. Jana Kliková, vychovatelka ŠD

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Informace ze ŠKOLNÍHO KLUBU12.9.2018

Z důvodu zástupu paní vychovatelky Venduly Kunertové ve ŠD

začnou kroužky ŠK až od 24. 9. 2018.

Děkujeme za pochopení.


Návštěva školní družiny ve Středisku volného času, 6.9.1810.9.2018

Školní družina pořádá již druhým rokem ve spolupráci se SVČ projekt zaměřený na představení nabízených zájmových kroužků SVČ dětem školní družiny. Děti se v rámci návštěvy střediska seznamují s prostory, vedoucími a náplní jednotlivých zájmových útvarů. Odnášejí si nové zkušenosti, dovednosti, malé dárečky a potřebné informace o přihlášení a čase konání kroužku.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Služby školní psycholožky8.9.2018

Vážení rodiče,

od začátku školního roku 2018/2019 je opět možné v rámci školy využívat bezplatných poradenských služeb školní psycholožky Mgr. Evy Oralové, která Vám nabízí možnost diagnostického vyšetření Vašich dětí (IQ), ale také poradenskou činnost při problémech, které může Vaše dítě zažívat ve školním prostředí, v rodině i mimo ni apod.


Nabídka kroužků ŠK3.9.2018

 

Nabídka zájmových kroužků v rámci ŠK na rok 2018/ 2019

Šikulové ( 200 Kč / pololetí  na nákup výtvarných pomůcek )2. – 5. třída, pondělí 14.05 – 15.45

Malí kuchtíci 3. – 4. třída, úterý 14,05 – 15,45

Vaření 5. – 9. třída, středa 14,05 – 15,45

Klubík pro zvídavé děti 2. – 5. třída, čtvrtek 14,05 – 15,45

Kroužek ZAV 4. – 9. třída, pátek 14,05 – 14,50

Školní časopis 4. – 9. třída, dle dohody


Zájmové kroužky v rámci ŠK povede Vendula Kunertová, DiS – vychovatelka ŠK

 


Informace ŠD pro rodiče žáků 3. ročníku31.8.2018

Informace ŠD pro rodiče žáků 3. ročníku (III. oddělení ŠD Sluníčka, přízemí pav. F, Bc. Jana Kliková)

1. Prosím, vyplňte a obratem pošlete zpět třídnímu učiteli fialový zápisový lístek školní družiny s údaji o dítěti, pravidelnými odchody ze ŠD, vyzvedáváním/samostatným odchodem ze ŠD (druhá strana zápisového lístku) a vaším souhlasem s vnitřním řádem ŠD (viz www.zspodskalkou-dokumenty-vnitřní řád ŠD).

2. Děti, které odcházejí po obědě nebo v průběhu družiny a nemají to poznačeno v zápisovém lístku, musí být předem na konkrétní den písemně omluveny rodiči (lístek se jménem žáka, datem omluvenky a podpisem), bez písemného potvrzení nemůže dítě z družiny samo odejít!

3. ODPOLEDNÍ SPOJOVÁNÍ VŠECH ODDĚLENÍ: 15.30 do ŠD v pavilonu A

4. Informace o poplatcích ŠD viz nástěnka ŠD ve vchodu do školy, na stránkách školy, u vychovatele (viz www.zspodskalkou-skolnidruzina-organizace a provoz)

5. Internetové stránky III. oddělení Sluníček s roční náplní a prezentací činnosti dětí (viz www.zspodskalkou-skolnidruzina-SD Sluníčka)

6. Veškeré aktuální a důležité informace spojené s aktivitami a organizací ŠD zapisujeme žákům předem do školních deníčků.


Zobrazuji položky 81 až 88 (12 stránek)
Školní rok:

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola