Zobrazuji položky 73 až 80 (13 stránek)
Školní rok:

Házena prvních tříd27.11.2018

Rožnovská a Radhošťská školní liga v házené pro první třídy ZŠ
Školní liga v malé házené je turnajová soutěž pro žáky prvního stupně základních škol z Rožnova a blízkého okolí. ZŠ Pod Skalkou je základnou pro tyto turnaje. V průběhu roku se děti vybraných ročníků setkávají na turnajích a porovnávají své dovednosti v běhání, přihrávání a házení na branku při „malé házené“. Ta se hraje většinou v hale SŠIEŘ na polovině běžného hřiště pro házenou (20x40m). Na turnaji prvních ročníků, tedy těch nejmenších, se ale hrálo v tělocvičně ZŠ Pod  Skalkou, která má rozměry 15x27m a pořadatelé i takto malé hřiště rozdělí dětem na další dvě menší. Prvňáčci se totiž setkávají na podzimním turnaji s házenou poprvé a tak je důležité hlavně pochopit pravidla.

Bruslení 2. stupně27.11.2018

Podskalka bruslí a boduje
Na druhém stupni se konají v současné době různé sportovní aktivity. Pan učitel Tolar a jeho svěřenci přivezli druhé místo z okresního kola žáků šestých a sedmých tříd ve florbale. Kluci překvapili a zaslouženě postoupili do okresního kola. Pan učitel Janošek zapojuje kluky a holky do organizace házenkářských turnajů Dobiáš Cup – Rožnov 2018 a kluci z druhého stupně (házenkáři) se sami těchto třídenních turnajů účastní. Brzy se bude chystat doskočiště na skok vysoký, které bude připravené k tradičnímu školnímu závodu ve skoku vysokém „Vánoční laťce“. V běžných hodinách tělesné výchovy se začne tedy pilovat technika a odrazová síla, aby byly výkony co „nejvyšší“.

Zprávičky ze školního klubu21.11.2018

Kroužek šikulové

Na naší škole probíhají v odpoledních hodinách kroužky určené pro žáky prvního stupně. V kroužku šikulové se s dětmi paní vychovatelka, zaměřila na jemnou motoriku. Děti si vytvářeli pro sebe a své maminky náramky z perliček. Také se dozvěděli něco o korálkování, jako nejtradičnější rukodělné aktivitě, která má v České republice své nezastupitelné místo. V předvánočním čase si děti budou moci vytvořit vánoční dekorace.

Kroužek „Malí Kuchtíci“

Mezi další kroužek, který probíhá v odpoledních hodinách patří „Malí Kuchtíci“. Děti jsou seznámeny s tím, jak se správně stravovat. V kroužku Vaření se malí kuchtíci naučí připravovat jednoduchá i složitější, klasická i netradiční jídla. Děti se seznámí s kuchyňskými nástroji, učí se pracovat s recepty a za pomocí paní vychovatelky se snaží pochopit pracovní postup. Při vaření děti spolupracují ve skupině a po celou dobu udržují pořádek na svém pracovním místě. Potravinami neplýtvají. Recepty děti dostanou a mohou si je zapisovat nebo zakreslovat do svého Deníku kuchaře. O dokončený pokrm se děti dělí ve skupince, vzájemně oceňují svou práci a také si kousek odnesou domů na ochutnání rodičům.

Světový den laskavosti - 13. listopad21.11.2018

Žáci z 8.A Tereza Grošková, Tereza Dobešová, Ondřej Trčka a Jana Koryčanská z 9.A, se zúčastnili projektu Nadace Karla Janečka „Jsem laskavec“. Světový den laskavosti se slaví 13.listopadu a zapojuje se do něj více než 14 tisíc školáku z celé České republiky. Žáci upekli perníky, které pak donesli do domova seniorů v Rožnově pod Radhoštěm. Tento laskavý skutek potěšil seniory a vykouzlil jim úsměv na tváři.

Lucie Šťastná - vychovatelka ŠK

Halloween 1.B a 9.B11.11.2018

Halloween.

Ve středu 31. 10. 2018 žáci z 9. B vydlabávali se svými prvňáčky z 1. B dýně, a tak společně oslavovali Halloween. Všem se povedla minimálně jedna krásná a strašidelná dýně, někdo dokonce stihl i dvě.

Plán na měsíc listopad7.11.2018

Plán zde

Informace o činnosti sdružení rodičů při ZŠ7.11.2018

Vážení rodiče,

ráda bych vás jménem sdružení rodičů při naší škole informovala o výši letošního příspěvku a přidala pár vět o investicích v loňském školním roce.

Příspěvky do Sdružení rodičů jsou vybírány v dobrovolné výši, v letošním školním roce  příspěvek nezvyšujeme a je stanoven na částku 200,- Kč na žáka

( v případě dvou dětí ve škole je příspěvek 150,- Kč na dítě, tří dětí ve škole 100,- Kč na dítě).

Nově ve školním roce 2017/18 sdružení rodičů hradilo žákům 2. stupně autobusovou dopravu na zimní stadion, přispělo na dopravu na zájezd do Planetária v Ostravě. Uhradili jsme také pojištění zájezdu do Velké Británie.

Hradíme každoroční poplatek za výuku psaní všemi deseti – ZAV.

Do školního klubu byl v loňském školním roce zakoupen Playstation 4 a každá třída čerpala pro svou vlastní spotřebu 1000 – 1500 Kč na nákup vybavení do třídy.

Finančně podporujeme akce školní družiny.

V sekci  O ŠKOLE – Sdružení rodičů se můžete informovat o každoročně opakujících se výdajích na akce pro vaše děti.

Děkujeme za vaši důvěru a podporu.

Za vedení sdružení rodičů Kateřina Knápková

Halloween ve třetí třídě7.11.2018

Halloween ve 3.A

31. října jsme si ve třídě udělali projektový den ke svátku Halloween. Nejdříve jsme si vysvětlili význam anglosaského lidového svátku a připomněli si naše Dušičky. Představili jsme si navzájem kostýmy, paní asistentka strašidelně namalovala zbývající děti. Vyhodnotili jsme a odměnili nejpovedenější masky – čarodějnice, kostlivce, mumie a různé příšery. Také jsme si vyrobili rukavice naplněné popkornem a namalovali dýně. Angličtina proběhla opět s halloweenskou tématikou. Na závěr si děti užily strašidelný film. Náš projektový den se povedl a dětem se moc líbil.

Třídní učitelka s p. asistentkou

Zobrazuji položky 73 až 80 (13 stránek)
Školní rok: