Aktuality

Zobrazuji položky 1 až 8 (13 stránek)
Školní rok:

Informace školní jídelny31.7.2019

Informace pro strávníky,

školní rok 2019/ 2020.

Pozor změna !!!!!!!

Plátci inkasem: obědy jsou přihlášeny od začátku školního roku od 2.9. 2019 !

Strávníci sami odhlašují nepřítomnost v prvních dnech školního roku.

 

Plátci složenkami: složenku vyzvednou v kanceláři ŠJ a po zaplacení budou přihlášeni ke stravování.

 

Platby na stravné jsou zálohové.

1.      Platba v srpnu – záloha na září

2.      Platba v září     -  záloha na říjen atd.

Cena stravného :           7 – 10 let      23,- Kč             záloha   506,- Kč

                                   11 – 14 let      25,- Kč             záloha   550,- Kč

                                   Nad 15 let       27,- Kč             záloha   594,- Kč

                                   Cizí strávník    57,- Kč             záloha 1254,- Kč ( nové nepřijímáme)

 

Nový žák – zákonný zástupce vyplní přihlášku, zvolí způsob platby stravy, zaplatí zálohu, zakoupí stravovací čip v hodnotě 100,- Kč.

 

Přihlašování obědů od 26. 8. 2018 v kanceláři ŠJ.

PO – PÁ        7,00 hod – 14,00 hod

Telefon : 571 751 277, 775 351 354

Vedoucí ŠJ Hana Olivíková

 

 


Sešity a pomůcky do Vv30.7.2019

Seznamy ke stažení zde:

http://www.zspodskalkou.cz/image/data/Potřeby do VV pro 2.pdf

http://www.zspodskalkou.cz/image/data/sešity2019-20.pdf


Barevný den dětí ve ŠD, 6.6.1916.7.2019

Na začátku června děti ze školní družiny prožily svůj svátek plný barev. Počasí nám opět přálo, sluníčko svítilo, hřálo nás teplo, dobrá nálada se šířila celou Zelenou učebnou. Děti si během dne s paní vychovatelkou Pavlou mohly vyzkoušet vyrobit pomocí razítek a tiskařské barvy barevné cestovní balóny, s paní vychovatelkou Janou prožily hrátky s barevným padákem a u paní vychovatelky Dáji si zasportovaly a vyzkoušely si soutěž v přeskocích přes švihadlo. Barevný den byl zakončený sladkým zdravým osvěžením - melounem a buchtou, kterou nám napekla maminka od Sofinky Bártkové, které moc děkujeme. Po celé odpoledne vládla dobrá nálada a už se těšíme na další pěknou akci s dětmi v družině.

p.v. Pavla Kolářová

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Provoz ŠD v době ředitelského volna 24.6.-28.6.1918.6.2019

Provozní doba ŠD: 7.00-15.00 hodin

Přihlášené děti budou rozděleny do dvou oddělení dle tříd (I. odd.: 1,2.třída, II. odd. 2.,3.,4. třída), sledujte prosím nástěnku ŠD u hlavního vchodu školy (viz lístečky s aktuálním umístěním oddělení).

Děti je možno vyzvednout si po obědě od 12 hodin nebo v odpoledních hodinách. V případě samostatných odchodů dítěte je nutné donést omluvný lístek s hodinou odchodu žáka, datem a podpisem rodičů a předat jej příslušné paní vychovatelce.

V dopoledních hodinách budeme převážně využívat venkovních prostranství školy a konat vycházky do blízkého okolí, prosíme o vhodné oblečení k venkovním aktivitám dle aktuálního stavu počasí, svačinku a láhev s pitím na každý den.


3. místo v literární soutěži13.6.2019

Velký úspěch zaznamenala naše škola v Literární soutěži pro děti Zlínského kraje. Tereza Včelařová, žákyně 8. B, obsadila 3. místo v kategorii poezie 8. – 9. třídy.

V krajském kole se setkaly práce na různá témata. Pro okres Vsetín bylo téma letošního ročníku Já a můj hrdina. I děti v Uherském Hradišti hledaly hrdiny, ale pro autory ze Zlína a Kroměříže bylo zvoleno cestovatelské téma.

Všechny oceněné práce včetně Terčiny si můžete přečíst ve sborníčku Kde končí svět 2019, který naleznete na stránkách Knihovny Beneše Bedřicha Buchlovana v Uherském Hradišti nebo zde:

http://www.zspodskalkou.cz/image/data/sbornik-2019.pdf_ba6d49e94918a8552f82f3bdedc3691d1559733985.pdf

 


Návštěva evropských dobrovolníků3.6.2019

 

Na začátku května, jsme měli možnost na naší škole přivítat evropské dobrovolníky. Anxhela z Itálie, Sylva z Francie a Karla z Německa. Dobrovolníci navštívili žáky v hodině angličtiny i němčiny. Nejprve se žákům představili a poté prezentovali jejich rodné země. Dobrovolníci, v průběhu prezentace pokládali našim žákům otázky ohledně historie, geografie a kultuře jednotlivých zemí. Poté vyprávěli o jejich dobrovolnických aktivitách a představili program Erasmus+, který je zaměřený zejména na mládežnické výměny. Tyto výměny jsou určeny pro žáky, kteří začínají objevovat svět a nové kultury. Žáci měli prostor se jednotlivě představit a položit dobrovolníkům otázky, které je zajímaly. Děti se bavily, měli možnost si procvičit anglickou a německou konverzaci. Dobrovolníkům se na naší škole velmi líbilo a moc rádi se za námi v budoucnu přijedou podívat.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Výlet 4.B3.6.2019

V pátek 24. května jsme se ráno sešli před školou a společně jsme se vydali do ZOO Lešná. Počasí nám přálo a všichni  jsme se těšili, že si den v ZOO patřičně užijeme. Nastoupili jsme do autobusu a dobrodružství mohlo začít. Čekala nás delší cesta se spoustou zatáček, ale zvládli jsme jí všichni. S energií a dobrou náladou jsme vstoupili do ZOO. První zastavení bylo v Zámku Lešná. Zde byla pro nás připravená prohlídka s názvem Výuka etikety.Děti se během prohlídky historických sálů seznámily se základy etikety. Také si vyzkoušely formální stolování v překrásné zámecké jídelně. V obřadní síni jsme se dozvěděli, jak probíhá svatební obřad. V zámeckém salónku nám zahrála na klavír Anička Ondrášková. Zámecké prostředí nás na chvíli přeneslo do doby, kdy na zámku žila šlechta. Poté jsme pokračovali v prohlídce. Po malém občerstvení naše kroky směřovaly do pavilonu rejnoků. Zde jsme si museli umýt ruce, abychom si je mohli pohladit. Někteří si koupili i krmení, čímž k sobě rychleji přilákali rejnoky. Zoologická zahrada je rozdělena na expozice: Afriku, Asii, Austrálii a Ameriku. Afriku tvoří pavilony ve tvaru domorodých chýší. Viděli jsme zde například surikaty, hyeny, supy, slony, žirafy, zebry. V Asii nás čekala místa s modlitebními zvony, sochy Budhy. Byla tu jezírka pro pelikány, tapíry. V pavilonu Austrálie nás přilákali papoušci, kivi, labuť černá. V expozici Amerika jsme obdivovali tukany, tamaríny, ary, vydry obrovské, lachtany. Unaveni chozením jsme se museli posílit občerstvením na zpáteční cestu. Samozřejmě jsme podnikli i drobné nákupy a jízdu vláčkem. Výlet se nám moc líbil a všichni jsme se vrátili v pořádku domů.

4. B Lenka Marková, Lucie Šťastná

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Pozvánka na seminář1.6.2019

Vážení rodiče, nabízíme vám pozvánku na seminář
PODPORA MATEMATICKÉHO MYŠLENÍ U PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ,
který připravila mezinárodně uznávaná odbornice
prof. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńská.

18. – 20. června 2019 vždy od 15.30 do 17.00
v budově mateřské školy v KATEŘINICÍCH

 

V rámci tří odpoledních setkání Vám ukáže, jak můžete ve svých dětech při běžných denních činnostech rozvíjet matematické myšlení a schopnosti s využitím jejich přirozené zvídavosti.
Nejedná se o teoretickou přednášku, ale o workshop, během kterého si vše vyzkoušíte, abyste pak byli schopni se svými dětmi pracovat sami doma.
Akce je primárně určena pro rodiče předškoláků.


http://www.zspodskalkou.cz/image/data/seminář pro rodiče.pdf


Zobrazuji položky 1 až 8 (13 stránek)
Školní rok:

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola