Zobrazuji položky 17 až 24 (12 stránek)
Školní rok:

Cycling track 8.A15.5.2018

Cycling track 8.A
Normálně bych napsal, kdy jsme jeli na kola, kam a s kým. Nijak bych to nerozváděl, protože jet v pondělí 7. května na pět hodin někam 30 km, není až tak zajímavé. Nicméně se toho k psaní stalo dost.

Den zdraví15.5.2018

Den zdraví
Dne 10. května 2018 se třída 8.B  zúčastnila na náměstí v Rožnově p. R. Dne zdraví.
Prohlédli jsme si záchranný vůz, mohli vyzkoušet resuscitaci, poznávali léčivé rostliny a prověřili svoji fyzickou zdatnost. Bylo to zpestření a doplnění předmětu výchovy ke zdraví.
RNDr, Hana Hadačová

Flora Olomouc15.5.2018

Flora Olomouc

Ve čtvrtek 26.dubna 2018 se třídy 7.A a 7.B pod vedením p.uč.Jurkové a Velíkové vydaly autobusem na jarní Floru do Olomouce.
Cílem bylo získávat nové poznatky o rostlinách, protože v tomto pololetí se v přírodopise zabýváme právě botanikou.

Férová snídaně10.5.2018

Pozvánka na Férovou snídani
sobota 12. 5. 2018

Vážení rodiče a přátelé školy,
prohlédněte si prosím informaci o naší férové akci v Rožnově, a pokud jste příznivci spravedlivého obchodu, podporujete malé lokální firmy a bioprodukci, budeme rádi, když přijdete posnídat nebo předáte informaci svým kamarádům a známým.

Pobyt v přírodě6.5.2018

POBYT V PŘÍRODĚ

V pondělí 30.4.2018 se na Podskalce konalo pod názvem „Pobyt v přírodě“ cvičení na školním hřišti a v terénu poblíž školy. Trasa běhu vícečlenných hlídek vedla ke „křížku u Skalky“ a dále ke křižovatce pod Energetikem, kolem potoka, po horizontu k Severce a dále k vodárce nad Relaxem a zpět nad hotel Výsluní a ke Kordulce s posledním stanovištěm opět u křižovatky pod Energetikem. Cíl byl na hřišti, kde se ještě házelo tenisovými míčky. Na trase ale nechyběly ani  další stanoviště: dopravní značky, práce s mapou – kompasem a buzolou, lano u potoka, vázání uzlů, hod na  cíl, rostlinky a bylinky, první pomoc a další zajímavá překvapení.

Školní liga v házené6.5.2018

Školní liga v Rožnově pod Radhoštěm

Turnaj pro žáky prvního a druhého ročníku proběhl dne 19. 4. 2018 v tělocvičně  ZŠ Pod Skalkou za účasti sedmi družstev. Druháci se Školní ligy v miniházené účastní již  pravidelně a tak byla k vidění rychlá házená a spousta pěkných  branek.

Biologická olympiáda25.4.2018

ÚSPĚŠNÁ ŘEŠITELKA OKRESNÍHO KOLA BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY, KATEGORIE C

V pondělí 23. 4. 2018 se Jolana Kubečková z 8. A zúčastnila okresního kola biologické olympiády na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Jednalo se o 52. ročník a tématem byl “Pohyb”. Cesta do okresního kola však nejprve vedla přes kolo školní, kde Jolča s přehledem vyhrála. Vstup do okresního kola je vždy podmíněný vypracováním vstupního úkolu, který zvládla má svěřenkyně na plný počet bodů. Dále nás čekal test složený z 23 otázek (45 minut), laboratorní úkol zaměřený na práci s mikroskopem (60 minut) a poté následovalo poznávání 40 druhů rostlin, hub a živočichů (60 minut).
Z celkového počtu 34 účastníků se Jolana Kubečková stala “ÚSPĚŠNOU ŘEŠITELKOU” a právem jí náleží dík za vzornou reprezentaci školy! Ještě jednou děkuji…

Zapsala: Mgr. M. Satolová, vyuč. Př.

Školní FORUM25.4.2018

ŠKOLNÍ FÓRUM

Toto úterý proběhlo na naší škole první školní fórum. 30 žáku z naší školy různého věkového složení se mohlo aktivně zapojit do přemýšlení o rozvoji naší školy a města.
 Fórum se skládalo ze dvou části. Žáci nejprve utvořili různorodé skupinky. Poté proběhla krátká uvolňovací aktivita, a pak už se dali pilně do práce. V prvním bloku přemýšleli, co se jim na naší škole líbí, a poté, co by chtělo vylepšit. Padly nápady jako oprava židlí, lavic, šaten Tv nebo záchodků. Ty nejdůležitější návrhy převzal pan ředitel, který s nimi bude dále pracovat.

Zobrazuji položky 17 až 24 (12 stránek)
Školní rok: