Aktuality

Zobrazuji položky 9 až 16 (16 stránek)
Školní rok:

Indiánský den dětí ve ŠD21.6.2018

Dne 18. června proběhl v Zelené učebně a prostoru družiny ZŠ Sedmikrásky společně pro děti, které navštěvují školní družinu, den dětí s indiány. I když to dopoledne vypadalo, že každou chvíli začne pršet, nakonec se počasí udobřilo, vysvitlo sluníčko, které hřálo a akce mohla začít.

Děti si vyzkoušely indiánské bubnování v altánku pod vedením paní vychovatelky Janičky, s paní vychovatelkou Dájou zkoušely lukostřelbu na terč, hod míčků na cíl a vytrvalostní skákání přes švihadlo. S paní vychovatelkou Pavlou vyráběly indiánskou čelenku s péry a vyzkoušely si rozluštit indiánskou šifru. 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Minifotbal pro 2. stupeň20.6.2018

Minifotbal pro 2. stupeň

Ke konci školního roku se konala jedna z posledních týmových soutěží pro žáky 6. a 7. tříd- minifotbal.

V okrskovém kole, které se konalo na fotbalovém stadionu v Rožnově jsme bez větších problémů vyhráli všechny zápasy a postoupili do okresního kola ve Valašském Meziříčí.

Také v okresním kole naši žáci předvedli velmi kvalitní hru, vysokou produktivitu a s velkou pomocí našeho golmana jsme odehráli vynikající turnaj. Jeden  zápas skončil remízou a ve zbylých zápasech jsme zvítězili.  Okresní kolo jsme vyhráli a vybojovali pohár za první místo. Bohužel, tímto kolem minifotbal skončil a krajské kolo se nekonalo, snad příští rok…

                                                                                             Zdeněk Tolar

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Zlatá vybíjená18.6.2018

Zlato na Rožnovské olympiádě ve vybíjené


Mezi kolektivními sporty na olympiádě byla i vybíjená dívek z 1. stupně. Zúčastnila se jí tato děvčata: z 5.A Julie Horutová, Katka Fukalová, Valerie Vilhelmová, Vanesa Steigerová, Míša Drápalová, Babette Navrátilová, Adéla Randýsková, Adriana Vašenková, Soňa a Martina Bilovy a ze 4.A Kristýna Zářická, ze 4.B Kristýna Střížová. V pátek v Synot Tip Hall jsme se utkaly s dalšími sedmi družstvy. Naši skupinu jsme vyhrály a postoupily do skupiny finálové. Po těžkém boji jsme porazily ZŠ 5. května a ve finále těsně o jeden bod zvítězily nad ZŠ Horní Bečva. Byly to napínavé boje, ve kterých se potvrdila sehranost našich hráček, dobrá taktika, zkušenosti. Oporami družstva byla Katka a Julie. Naši příznivci nám skvěle fandili, také pan ředitel nás ve finálovém utkání podpořil. Spolu s ním jsme také ukončovali olympiádu na Masarykově náměstí.     

                                                                                                   Trenérka družstva Zuzana Mrlíková
 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Recyklace hrou18.6.2018

Recyklace hrou

Z Prahy k nám 13.6. zavítali dva lektoři ze společnosti Ekobat s výjezdním programem Recyklace hrou. Souběžnou akcí na podporu třídění a recyklace baterií projel Českou republiku již podruhé tým Recyklojízdy. Tříčlenná skupinka si dala za cíl zdolat za 10 dní 800 kilometrů. Na cestu se vydal 13. června z Frenštátu pod Radhoštěm. Cílovým místem bylo město Cheb.
A nyní zpět do školy. Program nám byl nabídnut jako dlouholetým členům programu Recyklohraní. Programu se zúčastnilo 12 tříd z 1. i 2. stupně. Žáci se dozvěděli o negativních vlivech starých elektrozařízení a baterií na životní prostředí a jak recyklací dokážeme vysloužilým zařízením dát další šanci. Byli jsme potěšeni, že se lektorům na škole moc líbilo (výzdoba školy, pozemky a zejména atmosféra u nás). Chutnalo jim v naší školní jídelně a chválili i naše žáky. Děkujeme společnosti Ekobat i lektorům za hravý a inspirující program a také, že se k nám vypravili z takové dálky.
                                                                                                                                       Váš    Ekotým

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Návštěva partnerské školy18.6.2018

Návštěva partnerské školy z Považské Bystrice u nás
Ve čtvrtek 7. června nás přijel navštívit plný autobus kamarádů ze Slovenska spolu s vedením ZŠ Stred z Považské Bystrice. Strávili s našimi žáky pěkné chvíle a odpoledne pokračovali do ZOO Lešná. Mladší děti si spolu s páťáky zahrály stolní tenis a korfbal. Děvčatům se nejvíce líbil playstation zakoupený Sdružením rodičů, mohla si tak zatancovat podle obrazovky. Druhý stupeň nadchnulo naše nové hřiště, kde si zahráli česko-slovenské utkání ve fotbale, vybíjené a basketu. Prošli jsme si společně školu a před odjezdem se všichni naobědvali v naší jídelně. Přáním slovenských dětí bylo mít ve škole podobné hřiště jako na Podskalce, korfbal a playstation. Také jim chutnalo v jídelně a líbilo se jim prostředí školy.  Koordinátorky Ekoškoly a Zelené školy si naplánovaly společné ekologické aktivity. Příští rok se na oplátku vydáme na Slovensko my. Mladší děti překvapilo, že si se slovenskými dětmi navzájem dobře rozumíme. Bylo to velmi příjemné setkání, které si brzy zopakujeme.
                                                                                                       Zuzana Mrlíková, třídní učitelka 5.A
 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Atletický čtyřboj2.6.2018

V pátek 25. května  se na hřišti u naší školy konal lehkoatletický čtyřboj mladšího žactva. Z naší školy se ho účastnilo více než 30 dětí. V konkurenci rožnovských škol se nám podařilo vybojovat tři medaile. V kategorii  3.-4. tříd obsadil krásné třetí místo Lukáš Kysela ze 4.B a v kategorii 5. tříd se na prvním místě umístila Julie Horutová a na druhém místě Kateřina Fukalová, obě z 5.A.

Velká pochvala patří také Vojtovi Kubíčkovi a Dominiku Onderkovi (oba 2.A),  kteří v konkurenci 27 sportovců obsadili krásné čtvrté a páté místo a Adéle Aujezdské (2.A), která v konkurenci 20 závodnic vybojovala páté místo.

Děkuji všem za účast a těším se za 14 dní na Rožnovské olympiádě.

Katka Knápková

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Spojování oddělení ŠD v týdnu pobytu žáků 1. stupně v přírodě30.5.2018

V době pobytu dětí prvního stupně na škole v přírodě ve dnech 4.-8.6.18, budou zbývající děti všech oddělení spojeny do jednoho oddělení ŠD, prosíme vyzvedávejte si je v daných dnech ve třídách dle rozpisu: Po, Út: ŠD Sluníčka, pav. F, p.v. Jana Kliková, St, Čt: ŠD Hvězdičky, pav. A, p.v. Dája Kopečková, Pá: ŠD Ježci, pav. A, p.v. Pavla Kolářová, ranní družina bude denně v pavilonu A v odd. Ježků, děkujeme s pozdravem ŠD.


Společná oslava Dne matek ve ŠD, 18.5.1828.5.2018

Na den 18.5 2018 se těšily děti ze všech oddělení ŠD. Konala se totiž naše oblíbená a tradiční květnová akce. Oblíbená proto, že si děti mohou pozvat své maminky do školy. Mile jsme byli překvapeni počtem návštěvníků. Přišli dokonce i tatínci a dědečci. 

 Paní vychovatelky s dětmi si pro ně připravily pěkná kulturní vystoupení, prvňáčci vystoupili s hraním na flétničky, druháčci zazpívali a zarecitovali, holky z třetích tříd předvedly dramatické taneční vystoupení s názvem Život stromu.

Poté jsme přistoupili k výrobě dárků pro maminky. Ty byly tvořeny metodou „pískohraní“, kdy každý žák vyráběl obrázek z barevného písku. V jídelně zavládla pohodová a tvořivá nálada. Děti tato činnost velice bavila. Maminky jim pomáhaly a nebo si vzájemně povídaly nad šálkem kafíčka.

Moc vám všem děkuji za příjemnou atmosféru pátečního odpoledne. Těším se, že se opět shledáme při této příležitosti v příštím školním roce.

S pozdravem  Dája Kopečková, vychovatelka ŠD


Zobrazuji položky 9 až 16 (16 stránek)
Školní rok:

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola