Aktuality

Zobrazuji položky 1 až 8 (2 stránky)
Školní rok:

Úspěch "písařů" na mistrovství světa v Belgii30.7.2013

Po celoroční přípravě našich žáků nastal dlouho očekávaný okamžik a my jsme se vydali 12. července 2013 na dlouhou cestu do belgického Gentu. Jonáš Vala, Lenka Vašenková a Michal Rak společně s žáky Gymnázia Rožnov p. R. a dalšími členy české výpravy opět velmi úspěšně reprezentovali Českou republiku. Už jen fakt, že 80% medailí putovalo právě do ČR, jistě hovoří sám za sebe.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Rozloučení s žáky 9. tříd29.7.2013

Ve čtvrtek 28.6. ukončili žáci 9. tříd v kině Panorama docházku na naší škole. Každá třída si připravila krátký program, v němž nechyběla prezentace školních akcí, poděkování učitelům a zaměstnancům školy, scénky a společná písnička. S deváťáky se přišli rozloučit také kamarádi z 1. tříd. Slavnostního rozdávání vysvědčení, pamětních listů a upomínkových předmětů se zúčastnila také starostka Rožnova Markéta Blinková.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Společenství lesa24.7.2013

V červnu jsme na naši školu pozvali do hodin přírodopisu 7. ročníků paní Ing. Juřicovou ze Střední školy zemědělské a přírodovědné Rožnov p. R. Příjemná prezentace nás přenesla do lesů, kde se žáci učili poznávat stromy a živočichy. Dozvěděli jsme se také o složitém ekosystému lesa a také o tom, jak je pro nás společenství lesa důležité a prospěšné. Nakonec si pro nás paní učitelka připravila praktické poznávání dřevin.
Děkujeme za spolupráci.

Mgr. M. Kubiszová

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Hodnocení práce Ekotýmu ve školním roce 2012/135.7.2013

Vše začalo úvodním seminářem k programu Ekoškola v září roku 2012, kam jsme se s kolegyní přihlásily. V říjnu škola podepsala přihlášku a získala potřebné materiály. Ekologii se na ZŠ Pod Skalkou věnujeme již od roku 1999, proto chceme ukázat i ostatním, že to s ní myslíme opravdu vážně. Vybrali jsme si šikovného žáka Michala Raka, který bude zastupovat děti.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Prezentace o včelách28.6.2013

Václav Ebenhöh společně s Martinem Nevludem ze 6.B si připravili pro 6. ročníky v předmětu přírodopis hodinovou prezentaci na téma Včely. Při prezentaci se žáci dozvěděli zajímavosti o včelích úlech, plástech, o jednotlivých rolích včelí populace. Mohli si prohlédnout odchycené včely a jejich nepřátele - vosy, sršně... Sladkým zakončením prezentace byla ochutnávka čerstvého medu. Prezentace byla natolik výjimečná, že oba žáci byli odměněni.
Mgr. M. Kubiszová

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Konference ŽA-BA-KO28.6.2013

Dne 26. 6. 2013 se konala na zámku ve Vsetíně 1. Badatelská žákovské konference ŽA-BA-KO. Zúčastnilo se jí 27 žáků z pěti škol z celého Zlínského kraje. Jedna ze škol byla i ta naše. Soutěžili jsme s projektem 8. ročníků: SKLENÍKOVÝ EFEKT.
Atmosféra na konferenci byla úžasná, získali jsme spoustu nových zkušeností.
Více o konferenci na odkazu: https://www.facebook.com/pages/%C5%BDabako/154012888119632
Mgr. M. Kubiszová

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Sběr PET lahví za šk. rok 2012-201326.6.2013

Celkem se nasbíralo 50 000 lahví, za které od firmy A.S.A prostřednictvím města Rožnov dostaneme kolem 9 000,-Kč. Peníze budou v příštím roce použity v rámci Ekoškoly na zvelebování přírodního prostředí školy. Nejlepší sběrači pojedou za odměnu v září na zájezd do Dlouhých Strání v Jeseníkách. Mnohokrát děkujeme všem rodičům, prarodičům a přátelům školy za jejich pomoc dětem, děkujeme i nedalekému kinu, odkud všechny lahve z bufetu putovaly k nám.

Zuzana Mrlíková


Cvičný požární poplach21.6.2013

21. června byl ve škole vyhlášen cvičný požární poplach s nácvikem evakuace. Poté se žáci 1. i 2. stupně přesunuli na školní hřiště, kde se mohli seznámit s prací hasičů a městské policie. O technické vybavení obou vozů byl opravdu velký zájem.

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii


Zobrazuji položky 1 až 8 (2 stránky)
Školní rok:

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola