Nejlepší PET sběrači27.11.2018

Radnice ocenila děti za sběr PET lahví
 Již po čtrnácté rožnovská radnice vyhodnotila nejlepší sběrače PET lahví. Předat ocenění se dostavila místostarostka Kristýna Kosová. Oceněnými dětmi z naší školy byla na 1. místě Nela Jančová, na 2. místě Míša a Nikola Jurečkovy a na 3. místě Daniel Kotulek. Děkujeme městskému úřadu a p. Němcové za pěkné dárky. Poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří nám věrně při sběru PET lahví pomáhají. Na každého občana Rožnova připadá více než 57 kilogramů vytříděných odpadů, tedy papíru, plastu, skla a nápojového kartonu. Průměr v ČR je 47 kg. Prosincem letošního roku sběr PET lahví na školách končí, byla nám však přislíbena jiná dobrodružná cesta pro školáky. Třídit PET lahve budeme určitě i nadále, ale využijeme kontejnery ve svém blízkém okolí. 

Zuzana Mrlíková   


Cituji ze zprávy T. Grossa :       
Rekordních 604.074 ks kusů PET lahví sesbírali žáci rožnovských mateřských a základních škol ve školním roce 2017/2018. Toto množství činí v přepočtu více než 25 tun plastového odpadu, který se díky školákům v Rožnově p.R. podařilo vytřídit a vrátit do výroby. Město Rožnov školám vyplatilo odměnu přesahující 111,6 tis. korun.
Z Rožnova až do Pardubic (180 kilometrů) by se natáhl had vyrobený ze všech PET lahví sesbíraných žáky rožnovských mateřských a základních škol v minulém školním roce. Anebo pokrytí celého rožnovského Masarykova náměstí kobercem utkaným z vlákna, na které se také recyklované PET lahve používají…
 Vůbec nejlepším „sběračem“ PET lahví se stal Matyáš Valicec z MŠ 1. Máje 1153, který nasbíral za jeden školní rok 25.850 ks PET lahví.
V letošním roce bylo město Rožnov pod Radhoštěm opět oceněno druhým místem v krajské soutěži „O Keramickou popelnici“.
 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola