Halloween12.11.2019

Halloween v pavilonu E
Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých. V Česku nejde o tradiční svátek, tento svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, ale děti milují převleky do strašidelných kostýmů a také se učíme anglicky. Tradičními znaky Halloweenu jsou vyřezané dýně se svíčkou uvnitř, zvané jack-o'-lantern, dále čarodějky, duchové, černé kočky, košťata, oheň, příšery, kostlivci, sovy, výři atd. Typickými barvami jsou černá a oranžová. Vyvrcholením našeho halloweenu byla promenáda masek, kdy paní učitelky vybraly 11 nejlepších proměn. Ve fotogalerii zhlédněte kolektivy tříd v kostýmech. Dobře jsme se všichni bavili a také se dozvěděli něco z tradic jiných zemí.

Zuzka Mrlíková