Farma Rysová10.5.2022


1.A se zase učí zážitkově: tentokrát se v pondělí 9.5. vydali na farmu Rysová k paní asistentce Renatě Trančíkové. Cesta byla pro malé nožky celkem náročná, i tak ji děti bravurně zdolaly a odměna ve formě seznámení s Renčinými zvířátky je neminula. Na dvoře nás přivítala fenka Vesna, u které se možná můžeme těšit na budoucí štěňata. Na stole u svačiny nám dělal společnost černý kocour a za chvilku se nám přišel ukázat i bílý kocour. V zahradě nás čekali dva koníci, kteří se těšili na krmení suchým pečivem a mrkvičkou. Na tom hodnějším z nich jsme pak jezdili. Renča má spoustu zvířat. Třeba kačeny, slepičky, ale také krůty. 
Ale co nás čekalo v ohradníku, nemělo chybu: ovečky s malými jehňátky. Ty byly velmi roztomilé a připomínaly živé plyšové hračky. Moc rádi jsme se s nimi tulili. 
U Renči na farmě bylo báječně. Paní učitelky načerpaly energii a trošku bronzu na sluníčku a my si poběhali mezi zvířátky, které jsme mohli hladit i krmit. Je to pro nás jedinečný zážitek. 
Až nasbíráme suché pečivo, určitě je zase půjdeme dát ovečkám a koníkům. Všechna zvířátka byla velmi milá, hodná a ničím nebyla nebezpečná. Moc jsme si to užili a Renči moc děkujeme, že nás k sobě pozvala. 
Třída 1.A s paní učitelkou Pavlou a paní asistentkou Marci

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola