3.A ve Valašském Muzeu20.5.2022

Ve středu 18. května 2022 celá třída 3. A navštívila Valašském muzeum v přírodě. Po 1. vyučovací hodině se žáci vydali na procházku směrem  k muzeu . Sluníčko svítilo  a děti měly výbornou náladu. V muzeu jsme strávili téměř celé dopoledne. Zastavili jsme se na několika zajímavých místech. Dozvěděli jsme se jak se vyrábí metly z břízy a někteří z nás si metlu pořídili domů. Pan kovář  nám ve svém domečku ukázal žhavé železo a výrobu podkoviček a hřebíků. Někteří z nás si koupili podkovu nebo hřebík jako suvenýr.  Pan mlynář nám ukázal jak se točí mlýnské kolo a jak to v takovém starobylém mlýně funguje. Zajímavou zastávkou byla návštěva školy. Všichni jsme společně nahlédli jak to v takové škole kdysi vypadalo, čím děti psaly, jak se učily co  vše si do školy nosily včetně polínka na zatopení v zimě.  Zastavili jsme se také u paní bylinkářky. Ukázala nám pec, kde se peče chleba a placky. Viděli jsme spoustu zvířat včetně roztomilých kůzlátek, osla, krávy a dalších. 

Magdaléna Němcová, tříd. uč. 3.A

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola